Gece Kurye

Gece Kurye

İstanbul Gece Kurye 

Günümüzde kurye hizmetleri günün her saatinde yapılacak kadar yoğun kullanılıyor. Kurye hizmeti daha çok gün içerisinde verilse de gece kurye de gece geç saatler kapsamında hizmet veriyor. Akşam 19.00 ile sabah 07.00 arasında hizmet veren kuryeler gece kurye olarak adlandırılıyor. Bu hizmeti genellikle gece çalışan yerler kullanıyor. Özellikle büyük şehirlerde yaygın olarak kullanılan bu hizmet evraklardan yemeklere birçok paketi istenilen yere ulaştırıyor.

Gece Kurye Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kurye denilince akla gelen taşıyıcı elemanlar, mesai saatleri bakımından normal mesai saatleri içerisinde çalışmakla birlikte gece kurye elemanları mesai saatleri dışında hizmet vermektedir. Mesai dışı saatlerde hizmet verilen gece kurye birçok avantaj sağlamaktadır:

 • Anlık ihtiyaçları için ideal çözümler sunar.
 • Müşterilerin her an kurye bulabilmesine imkan tanır.
 • Gece yapılabilecek tek taşıma hizmeti gece kuryesi hizmetidir.
 • Günümüzde özellikle ulaşımın zor olduğu büyük şehirlerde tercih edilerek işleri kolaylaştırır.

Kurye elemanlarının sayılan bu faydaları gece kuryelerinin hizmetleri arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok insan gece ya da mesai saatleri dışındaki acil ihtiyaçları için gece kurye tercih etmektedir. Özellikle sağlık alanında önemli bir ihtiyacı ortaya koymaktadır.

Gece Kurye Dezavantajları Nelerdir?

Her iş kolunda olduğu gibi gece kurye hizmetinde de bazı sorunlar olabilmektedir.  Bu hizmet müşteriler açısından çok sayıda fayda sağlamakla birlikte çeşitli nedenlerden dolayı dezavantajları da bulunmaktadır. Günümüzde bu dezavantajlara rağmen yeri doldurulamadığından dolayı gece kurye hizmetinde devamlılık bulunmaktadır. Maddeler halinde dezavantajları listelemek mümkündür:

 • Müşteriler bu hizmet için daha fazla ücret öderler.
 • Kurye elemanları normal mesai saatlerine göre daha zor çalışma saatlerinde çalışmak zorunda kalabilirler.
 • Müşterilerin tüm beklentileri gece kurye hizmeti ile sağlanamayabilir.
 • Gece kurye hizmetinde büyük yüklerin taşınması her zaman mümkün olmayabilir.

Genellikle gece ve sabah erken saatlerde verilen bu hizmetin faydaları ve zararlarını listelemek bu şekilde mümkündür. Her ne kadar bazı zararları olsa da mesai saatlerinde duyulan taşıma ihtiyacını karşılayacak başka hizmet olmadığından yeri doldurulamamaktadır.

Gece Kurye İle Diğer Kurye Çeşitleri Arasındaki Fark Nedir?

Gece kurye hizmetinin diğer kurye hizmetlerinden temel farkı çalışılan zaman dilimidir. Bu zaman diliminde genel olarak çalışan gece kurye hizmetleri normal mesai saatleri dışında çalıştıklarından farklı ücretlendirmeye tabii olurlar. Bir de gece kurye hizmetleri genellikle acil ihtiyaçlar için gerekli olduğundan temel anlamda daha fazla hız ve özveri gerektirmesi ile normal kuryeden ayrışmaktadır.

Gece kurye hizmetlerinin çalışma şartları, hizmet verilen alanların daha değişken olması normal kuryeden farkları arasında sayılmaktadır. Özellikle hazır gıda paketlerinin ulaştırılması aşamasında da gece kurye hizmetlerinin anılan faydaları ve farkları bulunmaktadır. Günümüzde kuryelerin farklı zaman dilimlerine göre ayrışması da görülmektedir.

Gece Kurye Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Gece kurye hizmetlerinin tercih edilme nedenlerinin başında acil durumlar gelmektedir. Sadece bireysel müşteriler değil, aynı zamanda eczane gibi kurumlar da gece kurye hizmetinden yararlanabilirler. Temel işleyiş mantığı olarak gece kurye hizmeti sağlık alanında aciliyet gerektiren durumlarda tercih edilmektedir. Bu temel mantık etrafında hizmet verilmektedir.

Bunun dışında normal mesai saatleri dışında e-ticaret firmalarının verdikleri siparişler de gece kurye hizmetleri ile yerine getirilir. Müşterinin akşam 22.00 saatinde istediği bir pizzanın teslimi için gece kurye elemanları hizmet sunar. Görüldüğü gibi hizmet şartlarında değişmeler olmakla birlikte gece kurye hizmetinde mesai saatleri aynıdır. Müşterilerin acil olmayan durumları ya da acil ihtiyaçları gece kurye elemanları tarafından yerine getirilmektedir.

Kurye Tercihinde Gece Kuryenin Önemi

Özellikle son yıllarda artan şehir içi trafik ulaşım problemlerini meydana getirmiştir. Bu ulaşım şartları altında örneğin gece yarısı bir nöbetçi eczaneye ulaşmak sorun olabilmektedir. Her ne kadar kurye tercihinin asıl nedeni sadece bunun ile sınırlı olmasa da günümüzde en aciliyet gerektiren durum bu şekildedir.

Gece kuryenin önemi sağladığı aciliyetten kaynaklanır. Gece yarısı duyulan acil ihtiyaçlar için tercih edilen gece kurye, hızı nedeni ile acil sorunları kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Günümüzde de gece kurye sorunların üstesinden gelen ve hızlı hareket eden elemanların sunduğu bir hizmet olarak ön plana çıkmaktadır. Müşteriler başka alternatifleri olmadığı için gece kurye hizmetinden yararlanabilmektedir.

 

Kurye Nedir?

 

Kuryeler genellikle gün içerisinde teslim edilmek üzere bir paketi belli bir yerden alarak belirtilen adrese ulaştıran kişilerdir. Ulaştırma işlemi yapılırken paketin boyutuna ve ağırlığına göre motorlu araçlar veya motosiklet kullanılırlar. Kurye ile her türlü yük gönderilebilir ancak genellikle küçük boyuttaki yüklerde bu hizmet kullanılıyor. Ateş Kurye hizmetleri özellikle büyük şirketlerin anlaşma yaparak sürekli kullandığı bir hizmettir. Bunun yanında bireysel kullanımı da vardır. Acil olarak gönderilmesi gereken evraklar, hediyeler, yemek, ilaç gibi ürünleri gün içerisinde hatta saatler içerisinde belirtilen adrese götüren kuryeler oldukça yoğun bir çalışma temposuna sahiptir.

 

Moto Kurye Nedir?

 

Moto kuryeler, motosiklet ile dağıtım yapan kuryelere deniliyor. Moto kurye ile kıymetli evrak, çiçek, hediye, pasta, kırılabilir eşya veya diğer tüm gönderilerinizi rahatlıkla gönderebilirsiniz. Gönderinizi üzerine zimmetlediğiniz kuryeler, o gönderinin sorumluluğunu alarak en hızlı ve en güvenli şekilde istediğiniz noktaya ulaştırırlar. Moto kurye kullanmanın avantajı çok hızlı olmasıdır. Trafikten etkilenmeyen moto kuryeler kendilerine teslim edilen paketleri özenle taşırlar.

 

Kurye Neden Kullanılır?

 

Bahsedildiği gibi kuryeler genellikle küçük paketler olmakla birlikte her türlü gönderiyi istenilen yerden alıp istenilen yere götürme işlemini her saat yapabiliyorlar. Kuryeler, kargo şirketlerine göre daha hızlı olduklarından çok daha fazla kullanılır. Özellikle paket servis veren yemek şirketleri kuryeler aracılığıyla yemek siparişlerini müşterilerine gönderirler. Kuryelerin en fazla kullanımı e-ticarettedir. İnternet alışverişi sayesinde önem kazanan kurye şirketlerine talep her geçen gün artıyor.  

 

Kurye Personelleri

 

Ateş Kurye personelleri, kurye şirketleri için en önemli bileşendir. Bunun nedeni kurye personellerinin müşteri ile birebir iletişim kurması ve yüz yüze gelmesidir. Müşteriler kurye personelinden memnun kalırsa o kurye şirketini tercih etme eğiliminde olacaktır. Müşteri sadakati kazanmak isteyen kurye şirketleri kurye personellerini seçerken ekstra özenli davranıyorlar.

 

Kurye personellerinde aranan genel şartlar 18 yaşını doldurmuş ve A2 ehliyetine sahip olmalarıdır. Bunun yanında iletişim becerilerinin de kuvvetli olması istenen kurye personelleri, diksiyonları düzgün, hoşgörülü ve soğukkanlı olmalılar. Aynı zamanda motor kullanma deneyimlerinin de olması beklenir. Herhangi bir aksaklıkta atik olmalı ve sorunu çözebilmelidir.

 

Panik yapmadan çözüm odaklı düşünebilmeli ve en önemlisi dikkatli olmalıdır. Kurye personelleri yoğun iş temposunda ve zaman baskısı altında çalışır. Bu zaman baskısı onları hataya itebilir. Hızlı olurken aynı zamanda dikkatli olmayı da başarabilen kişiler kurye personeli olarak alınır.

 

Kurye Personelleri Çalışma Saatleri

 

Kurye personelleri için çalışma saati aralığı vermek doğru olmaz. Çünkü onlar 7/24 çalışan kişilerdir ve ihtiyaç olan her saatte çalışmaya hazır olmalıdırlar.  Acil paket gönderilmesi gerektiğinde kuryeler devreye girer. Kurye personelleri farklı vardiyalarda dönüşümlü olarak çalışırlar bu da kuryeleri her saat ulaşılabilir yapar. Gündüz çalışan kuryeler yanında gece saatlerinde çalışan gece kurye de hizmet verir.

 

Ekspres Kurye

 

Kuryelerin kendi içinde farklı şekilde hizmet veren kolları vardır. Bu kollardan biri de ekspres kuryedir. Ekspres kurye normal kurye hizmetlerine göre daha hızlı hizmet verirler. Bu en çok işletmelere tarafından tercih edilir. İhaleye acil olarak yetişmesi gereken bir evrak veya bir sözleşme olabilir. Bunlar ekspres kurye ile istenilen yere çok hızlı ve güvenli şekilde teslim edilir. Ekspres kuryeler bireysel kullanım için de uygundu. İlaç, hediye veya bozulabilir bir ürün hızlı şekilde istenilen noktaya ulaştırılabilir. Ekspres kuryeler özel hizmet verdikleri için normal kuryelere göre daha yüksek fiyatlıdır.

 

Kurye Çeşitleri

 

Kuryeler gece ve gündüz çalışan çeşitleri dışında araçlı veya yaya olarak ikiye ayrılır. Bunlardan araçlı olanlar motorlu araç ve motosiklet kullanan kuryelerdir. Yaya kuryeler ise araç kullanmayan ve yürüyerek taşıma yapan kuryelerdir. Genellikle davetiye dağıtımı yapan kuryeler yaya olarak çalışırken daha ağır yükleri daha uzak mesafelere taşıyan kişiler araçlı olarak çalışır. Küçük ebattaki yükler motosiklet ile taşınabilirken daha büyük ebattaki yükler için motorlu araç kullanılır.

 

Araçlı kuryelere moto kurye de denilmekte ve bu kuryeler en hızlı hizmeti verir. Büyükşehirlerde trafiğe takılmadan hızlı şekilde gideceği yere varır. Bazı kurye şirketleri müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek için farklı hizmetler de verebiliyor. Bunlardan biri de VIP kuryelerdir. VIP kuryelere ekstra hızlı kurye diyebiliriz. Özel durumlarda kullanılan VIP kuryeler çok acil gönderilerde tercih edilir. Diğer kurye çeşitlerine ise eczane kuryeleri örnek verebiliriz.

 

Eczane kuryeler acil ilaç yetiştirilmesi gereken durumlarda araçla veya motosiklet ile ilaç ihtiyacı olanlara ulaşıyor. Eczane evine uzak olan kişiler veya eczane çalışma saatleri dışında nöbetçi eczanelerin uzak olduğu durumlarda eczane kuryeler devreye giriyor. Aynı zamanda eczaneler de eczane kuryeleri kullanabiliyor. Eczanelerde biten bir ilacın eczane depolarından alınıp eczanelere getirilmesi için eczane kuryeler tercih ediliyor. Uçak kurye de bir diğer kurye çeşididir. Özellikle uluslararası çalışan ve devletlerin ve büyük şirketlerin kullandığı hizmettir ve diğer kurye çeşitlerine göre daha maliyetlidir.

 

Acil Kurye Hizmetleri

 

Acil kurye hizmetleri genellikle işletmelerin kullandığı bir hizmettir ve teslimatlar birkaç gün içinde yapılır. Gönderinin acil olmasına göre gün içinde hatta saatler içinde de yapılabilir. Acil kurye servisleri genellikle arızalarda, kazalarda, hastalık ve yaralanma gibi acil oluşan durumlarda kullanılır. Acil kuryeler gönderinin boyutuna göre motosiklet veya araçla yapılabilir.

 

Acil kuryeyi en fazla kullananlar e-ticaret mağazaları başta olmak üzere holdingler, bilgi teknolojisi şirketleri, bankalar, ecza depoları, hastaneler, fabrikalar, telekomünikasyon şirketleridir.  İlaç, evrak, pasaport, mektup, anahtar, sözleşme veya hediye paketleri acil kurye ile en fazla gönderilen ürünlerdir. Acil kuryenin avantajları teslimatın istenen saatte yapılabilmesi, acil durum kuryelerinin sadece teslimata odaklanarak işlerini özenli yapmaları, teslimat için hazırda beklemeleri olarak sayılabilir.

 

 

Kargo Nedir?

 

Kargolar, her türlü yükü bir yerden bir yere ulaştırırlar. Bunu yaparken de karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu taşıma modlarını veya bunlardan birkaçını birlikte kullanabilirler. Tercihe göre lojistik firmalarının farklı taşıma modlarındaki hizmetlerinden yararlanılabilir. En çok kullanılan mod ise karayoludur. Tırlarla veya kamyonlarla taşınan kargolar genellikle 7 gün içerisinde istenildiği yere ulaştırılır.

 

Kargo ve Kurye Farkı Nedir?

 

Kargolar daha büyük ebattaki yükleri taşırken kuryeler daha küçük yüklerde tercih ediliyor diyebiliriz. İstanbul gece kurye gün içerisinde istenilen yere ulaşırken kargoların teslim süresi uzun sürebiliyor. Kuryeler genellikle motosiklet ile çalışırken kargolar genellikle kamyon gibi araçlarla çalışırlar. Kuryeler aynı zamanda daha çok şehir içinde hizmet verir, kargolar ise şehir dışı hatta yurtdışına da hizmet verebiliyor. Bunun yanında büyükşehirlerde nüfusun fazla olması ve buna bağlı olarak trafiğin de yoğun olması nedeniyle kuryeler bu yerlerde daha fazla tercih ediliyor.

 

Kurye Takip Sistemi

 

Kuryelerin tercih edilmesinin bir sebebi de takip edilmesinin kolay olmasıdır. İnsanlar gönderilerinin güvenle taşındığından emin olmak isterler. Özellikle değerli bir yük gönderiliyorsa anlık olarak nerede olduğundan haberdar olmak isterler. Bu yüzden kurye şirketleri kurye takip sistemi ile müşterilerinin kafalarındaki soru işaretlerini gideriyor. Kurye takip sistemi ile GPS sayesinde kuryenizin yükünüzü almak için size gelmesinden yükünüzü teslim ettiği ana kadar harita üzerinden anlık olarak takip etme imkânı sağlıyor. Kargo şirketleri de aynı şekilde takip sistemleri kullanıyorlar. Ancak onların takip sistemleri anlık değil, bilgi verici niteliktedir sadece kargonun en son nerede işlem gördüğünü gösterir. Kurye takip sistemi anlık olarak bilgi verir ve hareketli bir sistemdir.

 

Kurye Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ateş kurye çağrılırken gönderinin hazır olması, kuryenin hızlı olabilmesi için önemlidir. Kuryeler yoğun iş temposuyla çalışırlar. Bu yüzden onlara en az zaman kaybı yaşatacak şekilde davranılmalıdır. Gönderiler hazırlanırken doğru ambalajlanması da önemlidir. Yırtılan veya açılan ambalajlardan kurye sorumlu tutulamaz.

 

Tek parça olmayan yüklerin ambalajlarının veya paketlerinin yırtılması halinde eksilmesi, taşırken düşürülmesi durumlarında da ambalajlayan kişi sorumlu olur. Sorunsuz teslim ettiğiniz gönderiler sorunsuz olarak teslim edilir. Bunun yanında gönderinizi teslim ederken teslim ettiğinize dair bir evrak almanız gönderinizin güvenliği ve garantisi için önemlidir.

 

Kuryenin taşıma sürecinde adreste veya herhangi bir bilgide değişiklik olması durumunda kurye veya operasyon merkezi bilgilendirilmelidir. Alıcının adresi ad ve soyadı, telefon numarası gibi diğer kişisel bilgileri de doğru olarak doldurulmalıdır. Son olarak gönderilecek olan paketin yasal olması gerekir bu yüzden gönderi içeriğinin kurye firmasına belirtilmesi zorunludur.

 

E-Ticaret ve Kurye

 

E-ticaret kuryenin önemini en fazla arttıran gelişme olarak karşımıza çıkıyor. E-ticaretin kullanımın artmasıyla kuryelere olan ihtiyaç da arttı. İnternet alışverişlerinde kapınıza gelen siparişleriniz kuryeler tarafından en hızlı şekilde tarafınıza ulaştırılır. Özellikle yemek siparişlerinde moto kuryeler büyük rol oynuyor. Yemekler soğumadan ve bozulmadan alıcıya ulaştırılıyor. Bu yüzden e-ticaret siteleri kendi kurye teşkilatlarını oluşturuyorlar. Sadece paket servis yapan yemek şirketleri için kuryeler ekstra bir önem kazanıyor. Aynı zamanda yurtdışından yapılan alışverişler de kurye değil kargo şirketleri kullanılıyor.

 

Kuryeler genellikle kısa mesafelerde kullanıldığı için şehir içindeki siparişlerde kullanılıyor. Kuryeler aynı zamanda e-ticaret sitelerinin bazılarında seçilebiliyor. Her zaman tercih ettiğiniz bir kurye varsa aynı kişinin gelmesini isteyebilirsiniz. Şirketler bu özellik ile müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırmayı amaçlıyor.

 

Kurye Puanlama Sistemi

 

Kurye şirketleri veya kurye teşkilatlanması olan e-ticaret siteleri müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde karşılamak için puanlama sistemi kullanmayı tercih edebiliyorlar. Müşteriler memnun kaldıkları kuryelere bazı ölçülere göre puan veriyor. Kurye şirketleri bu puanlar sayesinde kurye personellerini ödüllendirerek çalışma motivasyonlarını arttırırlar. Aynı zamanda hakkında kötü yorum yapılan kuryeler için de yaptırım uygulanabilir.  Bu kurye puanlama sistemi sayesinde iletişim becerisi düşük olan, hoşgörülü olmayan, yavaş olan veya işini doğru yapmayan kuryelerin tespit edilerek işten çıkarılmasına da imkân sağlanmış oluyor. Kurye şirketleri aynı zamanda verilen bu puanlar ile iyileştirilmesi gereken hizmet bileşenlerini iyileştirebilir veya iyi oldukları yönlerini bilirler.

 

Kurye Dağıtım Sistemleri

 

Ateş kurye hizmetleri dağıtım veya teslimat hizmetidir. Kuryeler farklı şekillerde teslimat yaparlar ve bu teslimatları raporlu, imzalı veya imzasız olarak sınıflandırabiliriz.

 

 • Raporlu dağıtım

Raporlu ve imzalı dağıtım türünde belirtilen adreste kişi adına teslimat yapılır.  Bu teslimat işlemi istenen süre içinde yapılmalıdır. Gidilen adreste alıcı yoksa bilgi formu bırakılır ve bilgi formunu gören alıcı, kurye firmasını aradığında gönderi tekrar götürülebilir. Kuryeler ikinci kez gittiklerinde ücret talep etmeyebilir ancak bu şirketlere göre farklılık gösterir. Teslimat tamamlandıktan sonra göndericiye bir rapor sunulur. Bu raporda teslimat saati, alıcı ve dağıtım sırasında ortaya çıkan bir durum varsa bunlar yer alır. Raporsuz ve imzasız dağıtımda ise gönderi alıcı adresinin posta kutusuna koyulur. Bazı evraklar varsa da kapı altından atılır. Teslimat dışında hiçbir garantisi olmayan teslimat şeklidir ve herhangi bir rapor vermeyi gerektirmez.

 

 • İmzalı Dağıtım

Bir diğer dağıtım sistemi olan banka veya kredi kartı teslimatı bankalara ait kartları kart sahiplerine imza karşılığı teslim eder. Teslimatta alıcının kimliği istenir ve doğru kişiyse teslimat işlemi tamamlanır. Bu teslimat şeklinde de rapor vardır ve bankaya sunulur. VIP dağıtım dediğimiz dağıtım şeklinde ise üst düzey bir dağıtım şekli olduğunu söyleyebiliriz. Gönderi gönderen kişiye hizmet verecek kurye profesyonel kuryelerden seçilir. Teslimat çok kısa süre içerisinde tamamlanır. Bu hizmet kurye şirketlerinin elit müşterilerine verdiği bir hizmettir. Elden dağıtım sisteminde broşür veya duyuru metinleri gibi bazı belgeler insanların yoğun olduğu meydanlarda, caddelerde veya alışveriş merkezlerinde dağıtılır. Bu dağıtım sistemine elden dağıtım denir.

 

 • İmzasız Dağıtım

Sektörel dağıtım dediğimiz kurye dağıtım sistemi dergi, gazete veya broşürlerin dağıtımı belli başlı iş yerlerine yapılır. Örneğin tek bir alışveriş merkezindeki esnaflara dağıtım yapılması veya bazı iş yerlerine sektörel gazete dağıtımı yapılması bu dağıtım sistemi dahilindedir. Posta kutusu dağıtımı ise bu broşür ve tanıtım yazılarının bir bölgedeki tüm hanelerin posta kutularına bırakılmasıdır. Bu kuryeler apartmanlardaki veya binalardaki dairelerin posta kutularından bu broşürleri atarlar.

Son olarak haneler dağıtım sistemi ile bazı şirketlerin reklam veya duyuru amacıyla oluşturduğu materyalleri hanelerin kapılarına bırakıldığı sistemdir. Bu materyaller kapı kollarına asılabilir.

 

Kuryeler Neleri Dağıtım Yapar?

 

Kurye hizmetleri bazı materyallerin dağıtımını veya teslimatını gerçekleştirirler. Teslimatta her türlü gönderi kabul edilirken dağıtımda belli başlı materyaller kabul edilir. Bunlar sayılacak olursa paket, broşür, insert, süreli veya süresiz yayınlar, banka kartları veya ekstreler, rehber, katalog, davetiye, promosyonlar, kataloglar, faturalar, hediyeler ve çeşitli evraklar olarak sayılabilir.

Dağıtımı yasak olan ürünler ise tehlikeli maddeler, nakit para, altın, çek, senet, mücevherat, patlayıcılar, yanıcı sıvı veya katılar, oksitleyiciler, radyoaktif maddeler, aşındırıcılar olarak sayılabilir.

 

Kurye Rehberi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

Kuryelere özel bir online platform olan kurye rehberi, kurye arayanların kurye bulmalarına olanak sağlar.  Kurye firmalarına dijital ortamdan ulaşabilme imkânı sağlayan kurye rehberi kurye firmalarının kurumsal kimliklerini gösterir. Özel kuryelerin veya kurye firmalarının iletişim bilgilerinin de yer aldığı bir platformdur. Bunun yanında fotoğraflar, web siteleri, adresleri ve telefonları bu platformda paylaşılır. Kurye rehberinde ilgili kuryeyle ilgili tüm bilgilere ulaşılabilir. Hedef kitlelerin bu kurye firmalarına ulaşabilmesi için kolay bir tasarım kullanılan kurye rehberi gelişmiş bir algoritma içeriyor. Kurye rehberinde yer alan kuryeler motorlu kuryeler, arabalı kuryeler, hava kargo kurye, VIP kurye, Express kurye, eczane kurye, gece kurye ve acil kuryedir. Kurye rehberi kuryeler ve kurye ihtiyacı olanların buluştuğu bir platformdur ve her iki taraf için de çok yararlı bir uygulamadır. Firmalar da kişiler de ücretsiz olarak üye olabiliyor. Kurye rehberinin verdiği hizmetler ise,

 • Kurye firmaları hakkında bilgilere ulaşılabilir.
 • Kurye firmalarının kullandığı araç veya ekipman fotoğrafları görüntülenebilir.
 • WhatsApp numaralarına ulaşılabilir.
 • Duyurulara erişilebilir.
 • Bir üyelik oluşturularak birden fazla firma eklenebilir.
 • Firma bilgileri istenildiğinde değiştirilebilir.
 • Kurye firmaları hakkında diğer kullanıcılar yorum yapabilirler.

Kurye rehberine üye olurken kurye firmalarının istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurması gerekir. Aynı firma ile farklı üyelikler açılamıyor sadece tek üyelik üzerinden farklı firmalar eklenebiliyor. Ayrıca kurye rehberinde, farklı amaçlar ile üye olan kişilerin üyelikleri siliniyor. Buna ek olarak yorumlara göre de kötü firmalar sistemden silinebiliyor. Gece acil kurye hizmetlerimizden her zaman yararlanabilirsiniz

 

Kurye Servisleri Nelerdir?

 

Kurye servisleri farklı özellikteki teslimat şekillerine deniyor. Bunlar moto kurye, VIP kurye, kiralık kurye, yaya veya arabalı kurye olarak sıralanabilir. Moto kuryeler motosikletle hizmet verirken arabalı kuryeler araba ile genelde daha ağır yükleri taşırlar. Kiralık kuryeler, çok fazla kurye ihtiyacı olan firmaların kullandığı ekonomik bir servistir. Bunların yanında bisikletli kuryeler de vardır ve bunlar şehir içi hizmet verir. Sırt çantalarında gönderiyi taşıyarak istenilen yerlere ulaştırırlar.  Yakın noktalara gönderilen gönderiler için kullanılırlar. Kurye servislerinin ücretleri gidilecek mesafeye ve kurye servisinin tipine göre farklılık gösterir. Ekspres kuryeler daha yüksek fiyatlıyken normal moto kuryeler daha düşük ücretli olacaktır. Ayrıca gece kuryeler de daha pahalı olacaktır buna İstanbul gece kurye örnek verilebilir.

 

VIP Kurye Nedir?

 

VIP kurye veya diğer adıyla elit kurye normal kurye hizmetine göre daha hızlı çalışan ve özel hizmet veren kuryedir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde çok fazla kullanılan VIP kurye en fazla bir buçuk saat içerisinde gönderiyi ulaşması gereken yere götürür.

 

Müşterinin istediği zaman diliminde hizmet verebilen VIP kuryeler özellikle aynı şehir içerisinde bir semtten başka bir semte veya mahalleye teslimat yapar. Paket, evrak veya farklı ürünlerin taşımasını yapan VIP kuryeler müşterilerin isteğine göre istenilen saatte gönderiyi ulaştırır. Müşteri VIP kuryeyi anlık olarak takip edebilir, konum bilgisi alabilir. VIP kuryeyi özellikle büyük şirketler tercih eder. VIP kurye çağrılırken dikkat edilmesi gereken şey gönderinin hazır olmasıdır.

 

 VIP kurye kapıya geldiğinde bekletilirse teslimat süresi uzayacaktır. Gönderilerin üzerlerinde adres ve telefon bilgisinin de bulunması kuryeye kolaylık ve hız kazandıracaktır. Ayrıca gönderilerin paketlenmesi de göndericinin sorumluluğundadır ve hava koşullarına uygun ambalajlar kullanılmalıdır.

 

Elit Kurye Özellikleri Nelerdir?

 

Elit kuryeleri özel veya tüzel kişiler tercih edebilir. Her gün ve her saat hizmet veren VIP kuryeler sigortalı kurye hizmeti sunar. Aynı zamanda İstanbul içinde VIP kuryenin teslimat süresi yaklaşık 1 saattir. Acil gönderilerde kullanılan VIP kurye hizmetleri ekspres kurye hizmetlerinden daha yüksek fiyatlıdır.

 

VIP kurye hizmeti veren şirketler belirttikleri teslimat süresi içerisinde teslimat işlemini tamamlarlar ve bu süre için göndericilere garanti verirler. VIP kurye personelleri profesyonel kuryelerden seçilir ve bu kuryeler hizmet verilen şehrin konum bilgisine hakimlerdir. VIP kurye hizmetlerinin fiyatlarını etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlara gidilecek mesafe, teslimat süresinin kısalığı, gönderinin içeriği ve boyutu örnek verilebilir.

 

Gece Moto Kurye

 

Gece moto kurye, gündüz saatleri içerisinde verilmesinin tam tersine gece hizmet veren kuryelerdir. İstenilen adrese verilen gönderiyi teslim eden gece moto kuryelerin fiyatları gündüz çalışan kuryelere göre daha fazla olabiliyor. Gece kurye arayanlar genellikle acil bir durum söz konusu olduğunda ortaya çıkar. Aynı zamanda gece çalışan yerler de gece kurye hizmeti isteyebilir. Özellikle trafiğin olmadığı saatlerde hizmet veren gece acil kurye de özellikle İstanbul’da çok tercih ediliyor.

 

Gece Nöbetçi Kurye

 

Gece nöbetçi kuryeler de İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde kullanılan bir kurye hizmeti olarak karşımıza çıkar. Özellikle acil gönderiler olduğunda tercih edilen gece kurye İstanbul gibi büyük bir şehrin kalabalık olan ilçelerde daha fazla hizmet veriyor. Örneğin Beşiktaş gece kurye hizmeti gece kurye arayanlar için çalışıyor. Gece mesaisi, gündüze göre her zaman daha zor olmuştur bu yüzden gece kuryelere ihtiyaçları olan malzemeler temin edilmelidir.

Gece nöbetçi kuryelerin hizmetleri genellikle acil ilaç, acil ürün veya acil evrak ulaştırma işleri oluyor.  Bazı işyeri ve fabrikalar gece trafik olmaması nedeniyle gece nöbetçi kuryeleri tercih edebiliyorlar. Bakırköy gece kurye veya Beylikdüzü gece kurye acil gönderisi olan kişilerin kurtarıcısı oluyor.

 

Kurye Fiyatları

 

Günümüzde kuryelere olan ihtiyaç arttıkça kurye fiyatları da artıyor. Kurye hizmetlerine olan talep yükseldikçe rekabet ortamı da güçleniyor ve kurye şirketleri daha uygun fiyatlar belirleyebiliyor. Kadıköy gece kurye fiyatları aynı zamanda alınan hizmete göre değişiyor. Yukarıda bahsedilen kurye şekilleri veya dağıtım sistemlerine göre farklılık gösteren fiyatlar İstanbul gibi büyükşehirlerde daha yüksek oluyor. Örneğin bir gece moto kurye özellikle İstanbul’un kalabalık ilçelerinde daha pahalı olabiliyor. Bunlara Ataşehir gece kurye ve Kadıköy gece kurye örnek verilebilir.

 

Moto Kurye Fiyatları

 

Moto kurye fiyatları çalışma saatlerine göre de farklılık gösteriyor. Kurye şirketleri fiyatları belirlenirken hizmetin gündüz veya gece verilmesine göre hareket ediyorlar. Gece kurye hizmeti gündüz kurye hizmetlerine göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Bu gece kurye hizmetleri ise genellikle akşam 7’den sonra yapılıyor. Şişli gece kurye de diğer gece kuryeler gibi 7’den sonra hizmet veriyor. Kurye hizmetleri saatlere göre sınıflandırılabilir gece kuryeler dışında akşam 18.00-19.00 arasındaki kurye hizmetleri de ekspres kurye sınıfına giriyor.

 

 

İstanbul Kurye Fiyatları

Kurye hizmetine en fazla ihtiyaç İstanbul’da var. Büyükşehir olması dolayısıyla trafiğin yoğun olduğu yollarında bir yerde bir yere ulaşmak uzun zaman alıyor. Bu yüzden acil gönderileri olan firmalar kurye hizmeti veren şirketlerle anlaşarak gönderilerini en hızlı şekilde ulaşmasını istedikleri yerlere ulaştırıyorlar. Ateş kurye şehir içinde kurye taşımacılık hizmeti veren moto kuryeler arasında öne çıkıyor.

 

Kurye Fiyat Bilgisi

 

Beylikdüzü gece kurye fiyatları verilen hizmete göre farklılık gösteriyor ancak genel olarak sektördeki araştırmalar doğrultusunda genel bir fiyat bilgisi vermek mümkün. Kurye şirketleri taşıma işlemini yaparken oluşabilecek tüm zararların sorumluluğunu üzerlerine alırlar bu yüzden gönderinin çalınması veya zarar görmesi halinde zararı kurye şirketi karşılar. Normal kurye hizmetleri kapsamında taşıma ücretinin 5 katı kadar zarar ödenebilir. Ateş kurye olarak tüm kurye hizmetlerini, profesyonel kurye personellerimiz ile birlikte özenli, güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. Gece kurye hizmeti de veren işletmemize günün her saatinde ulaşabilirsiniz.