7/24 Motorlu Kurye

7/24 Motorlu Kurye

7/24 Motorlu Kurye Hizmeti

Motorlu kurye yoğun tempoda çalışıyor. Acil ve özel gönderilerin bir yerden bir yere ulaştırılmasını sağlayan görevlilerdir. Zaman baskısı ve yoğun tempoda çalışan kuryeler aynı zamanda çözüm odaklı, motor kullanmada deneyimli, iletişim becerileri yüksek, sabırlı, diksiyonu düzgün ve hoşgörülü olmalıdır. Kurye hizmetleri mektup, posta veya paketi için verilebilir.  Kuryeler gün içinde teslim edilmek üzere bu gönderileri teslim alarak zamanında istenilen noktaya ulaştırmakla görevlidir. Bu ulaştırma işlemi yapılırken kuryeler, farklı araçlar kullanabilir.

 

 Daha büyük ebattaki paketleri ulaştırmak için motorlu araçlar kullanılırken; mektup, posta veya daha küçük boyutlu paketleri taşımak için motosiklet kullanılır. Kurye hizmetini genellikle işletmeler alır ancak bireysel olarak da kullanılabiliyor. Bazı işletmeler kurye şirketleriyle anlaşma sağlayarak sürekli bu hizmeti alma yoluna gidebilir. Ateş Kurye, kurye hizmeti verirken güvenilir ve alanında deneyimli kurye personelleriyle bu hizmeti en iyi şekilde veriyor.

 

Motorlu Kurye Ne İş Yapar?

 

7/24 motorlu kurye herhangi bir araç kullanarak ileti veya gönderileri, müşterilerin istedikleri noktaya ulaştırır. Motor gibi araçları kullanabilen motorlu kurye çalışanları bir firmaya bağlı olarak çalışabileceği gibi özel olarak da hizmet verebilir. Özellikle zamanın çok değerli olduğu işletmelerde acil gönderiler için motorlu kuryeler çok fazla tercih edilir. Kuryelerin farklı sınıflarda araç kullandığı söylenebilir. Özellikle motosiklet veya bisiklet kullanan kurye çalışanları, kamyonet de kullanabilir. Kurye personelleri alınırken, kurye şirketleri farklı kriterler de arayabiliyor.

 

Motorlu Nasıl Kurye Olunur?

 

Ateş kurye, başarılı bir hizmet vermek için kurye personellerini özenle seçiyor. Trafiğin yoğun olduğu kalabalık şehirlerde hızlı alışveriş yapabilmek için e-ticaret siteleri kullanılıyor ve bu da motorlu kuryelere olan ihtiyacı fazlasıyla arttırıyor. 7/24 İstanbul motorlu kurye gibi büyükşehirlerde kurye olarak çalışan kişiler, çok yoğun bir tempoyla ve vardiyalı olarak çalışıyorlar. Motorlu kuryeler seçilirken bu hıza ve tempoya ayak uydurabilecek ve hem kendini hem de taşıdığı gönderiyi tehlikeye atmayacak kişiler seçilmeye özen gösteriliyor. Özellikle şehrin tüm sokaklarına hâkim ve yolları iyi bilen, motor kullanımında ustalaşmış kişiler tercih ediliyor.

 

Motorlu Kurye Olmak İçin Hangi Şartlar Aranır?

 

Ateş kurye öncelikle motorlu kurye seçerken motor kullanmada deneyimli ve dikkatli kişileri seçiyor. Motorlu kurye olacak kişilerde fiziksel bir engel bulunmaması da bu mesleği yapmak için şarttır. Motorlu kuryeler için 18 yaşını doldurmuş ve A2 motosiklet ehliyetine sahip kişiler tercih ediliyor. Ayrıca hizmet vereceği bölgeyi iyi bilen ve sokaklarına hâkim olan kişiler, kurye şirketleri açısından daha tercih edilebilir oluyor.

 

Örneğin 7/24 Bahçelievler motorlu kurye alımı için tercihen Bahçelievler semtinin sokaklarını bilen ve yollarına hâkim olan kişiler olmasına dikkat ediliyor. Aynı zamanda işe alınan motorlu kuryeler, çalışırken kask ve kıyafetlerini giymeli, kaza riskine karşı kendini korumalıdır. Motorlu kuryeler için bazı riskler vardır.

 

 Trafikte motosiklet kullananlara yeterince saygı gösterilmemesi nedeniyle, motosiklet kazaları çok fazla yaşanıyor. Ayrıca bazı kurye şirketleri motorlu kuryeleri kapasitelerinden daha fazla çalıştırmaya zorlayabiliyor. Bu durumlarda da risk büyüyor. Motorlu kuryeler alınırken kurye firmalarının istediği genel şartlar,

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • A2 ehliyetine sahip olmak,
 • İletişim becerilerinin kuvvetli olmak,
 • Soğukkanlı olmak,
 • Atik ve çözüm odaklı olmak,
 • Dikkatli olmak,

Bunların yanında yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek, zaman ve stresi yönetebilmektir.

 

Motorlu Kurye Olmak Zor Mudur?

 

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle insanlar tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılıyor. E-ticaretteki bu talep artışı motorlu kuryelere olan ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden motorlu kurye arayan birçok kurye firması var. 7/24 Beykoz motorlu kurye olmak için bu firmalara başvuru yapılarak motorlu kurye olunabilir. Başvuru esnasında kurye firmaları motorlu kurye adayının adres bilgilerini, ehliyet bilgisini, iş tecrübesini sorar ve bu bilgileri değerlendirerek bir karara varır.

 

Bazı kurye firmaları motor kullanma deneyimine dikkat ederken bazıları eğitim bilgisini göz önünde bulundurabilir. Motorlu kuryeler zor bir iştir ve motosikletin bakımı, yakıt masrafı, gerekli kıyafetler ve kask, sağlık sigortası gibi masraflar nedeniyle motorlu kuryelerin kazançları da düşecektir.  Bazı motor kuryeler kendi motosikleti ile kurye hizmeti verirken bazı motor kuryelere firma tarafından motosiklet veriliyor. Firmanın motosiklet vermesi durumunda motor kuryelik daha kazançlı bir iş olabilir. Bir motor kuryenin aylık kazancı beklentilerden biraz daha yüksektir.

 

Kuryelik Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

7/24 Mecidiyeköy motorlu kurye hem zor şartlar altında hem de yoğun bir şekilde çalışır. Zaman ve stres baskısı, tehlike gibi faktörler motorlu kuryelerin durumsal farkındalığının düşmesine neden olabilir. Bu durumlarda motorlu kuryelerin dikkatlerini kaybetmemesi için zor şartlar altında çalışmaya alışkın ve dayanıklı olması beklenir. Ancak insan hataya açık bir varlıktır ve motor kuryeler de dikkat edeceği şeyleri bilerek, daha dikkatli olabilir. Motor kuryelerin dikkat etmesi gereken hususlar;

 • Kuryelik yaparken A2 motosiklet ehliyetinin güncel olmasına önem verilmelidir.
 • Motor kuryelik yapılacak kurye firması güvenilir olmalı,
 • Kurye firması ile anlaşma yaparken sigorta da yaptırılmalı,
 • Kuryelik yaparken kullanılacak ekipmanlar kurye firmasından tahsis edilmeli ve bu ekipmanların kaliteli olmasına dikkat edilmeli,
 • Motor kuryelik yaparken trafik kurallarına tam anlamıyla uyulmalı,
 • Kask, dizlik ve eldiven takılmalı; bunların yanında kurye kıyafeti de kurye firmasından temin edilmeli,

Kurye müşteriden teslim aldığı eşyanın emanet olduğunun farkında olmalı ve sorumluluğunun bilincinde olmalıdır.

 

Motorlu Kurye Personellerinin Çalışma Saatleri Nasıldır?

 

Kurye şirketleri günün her saatinde hizmet verir. Özellikle acil gönderiler olduğunda gecenin yarısında motorlu kuryeler çalışabilir. Kurye şirketleri, motorlu kuryelerini bir vardiya düzeniyle çalıştırırlar ve böylece 7/24 motorlu kurye hizmeti verilmiş olur.

Kurye personellerinin çalışmak için belli bir zaman aralığı yoktur. Ayrıca motorlu kuryeler çalıştıkları zaman dilimine göre farklı kazançlar elde edebilirler. Gündüz çalışan motorlu kuryelere göre gece çalışan motorlu kuryeler daha fazla kazanç sağlayacaktır.

 

E-Ticarette Motorlu Kuryenin Önemi

 

Günümüzde kurye şirketlerine olan talep çok fazladır. Bunu etkileyen en önemli faktör ise e-ticarettir. İnternetten her türlü ihtiyaç karşılanabiliyor. Kitaptan kişisel bakım ürünlerine yiyecekten kıyafete birçok ürün internet sitelerinde kolayca bulunabiliyor. Çeşidin bol olduğu bu alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak, dışarı çıkarak alışveriş yapmaktan daha kolay oluyor. İstenilen ürünlerin kapıya kadar gelmesi ve bazı ödeme kolaylıkları sayesinde insanlar alışveriş sitelerinden alışveriş yapmayı daha fazla tercih ediyor. Bu da kuryelerin önemini arttırıyor.

 

İnternetten sipariş edilen özellikle yemek gibi ürünler kuryeler tarafından alıcılarına teslim ediliyor. Bu internet sitelerinin kendi kurye şirketleri olabileceği gibi kurye firmalarıyla anlaşma da yapabiliyorlar.  7/24 Fatih motorlu kurye gibi talebin yoğun olduğu yerlerde kurye hizmeti veren şirketler aracılığıyla özellikle gece verilen yemek siparişleri hızlı ve güvenli şekilde teslim ediliyor.

 

Kurye Servisleri Nelerdir?

 

Ateş Kurye, farklı kurye servisleri veriyor. Kurye servisleri farklı özellikteki teslimatlardır ve bunlar farklı araçlarla yapılır. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde çok fazla tercih edilen kurye servis hizmetleri, birçok farklı gönderi için kullanılabiliyor. Kurye servisleri, kurye hizmeti alacak kişilerin talepleri doğrultusunda farklılaşabiliyor. Yaygın olarak kullanılan kurye servisleri motor kuryeler, kiralık motorlu kurye, VIP kurye, yaya kurye, arabalı kurye, gece kurye ve ekspres kurye olarak sayılabilir. 

 

Motorlu kuryeler motosiklet ile hizmet veren en yaygın kullanılan kurye servisidir.  Genellikle evrak, yemek gibi küçük paketlerin bir yerden bir yere ulaştırılması için kullanılır. Özellikle büyükşehirlerde yoğun trafik sebebiyle kuryeler büyük avantaj sağlar. İnsanlar alışveriş için evlerinden çıkıp trafiğe girmek istemez ve e-ticaret sitelerinden tüm ihtiyaçlarını karşılarlar. 7/24 motorlu kurye Pendik diğer bölgelere hizmet veren kuryeler gibi bu ihtiyaçların kapılarına kadar gelmesini sağlıyor.

 

Arabalı kuryeler ise daha uzun mesafelerde ve daha büyük ebattaki gönderilerin istenilen yerlere ulaştırılması için kullanılan bir kurye servisidir. Arabalı kuryeler, farklı büyüklükteki araçlar ile yapılabilir ve bu gönderinin boyutuna bağlıdır. Özellikle şehir dışı teslimatlarda arabalı kuryeler tercih edilir.

 

Yaya kuryeler de genellikle davetiye veya broşür dağıtmak, hediye veya küçük paketleri teslim etmek için kullanılır. Yaya kuryeler yürüyerek yakın mesafelerdeki teslimat noktalarına paketleri ulaştırırlar. Çok fazla kullanılan bir kurye servisi olmamakla birlikte özellikle yakın çevrede oturan kişiler arasında olacak kutlamalar ve özel günler için davetiye dağıtımı nedeniyle kullanılır.

 

 

Bisikletli kuryeler de yakın bölgelerdeki teslimatlar için kullanılır. Bisikletli kuryeler, teslim aldıkları gönderileri bir sırt çantası yardımıyla taşırlar. Bu çantalar genellikle kare şeklinde ve su geçirmez özellikte olur. Çünkü bisikletli kuryeler teslimata çıktıklarında yağmur başlayabilir ve gönderi ıslanabilir. Gönderinin güvenliği için kullanılan ekipmanların su geçirmez olması önemlidir.

 

VIP Kurye Nedir?

 

VIP kuryeler, elit müşterilere hizmet veren bir taşımacılık hizmeti olarak değerlendirilebilir. Bazı işletmeler kurye firmalarıyla anlaşma yaparak VIP hizmeti verebilirler. VIP hizmeti, 7 gün 24 saat boyunca verilir ve bazı özellikleri vardır.

Bunlar,

 • VIP kurye, sigortalı bir kurye hizmeti olarak verilir.
 • VIP kurye hizmeti veren şirketler bu hizmette kullanacağı kurye personellerini hizmet verilen bölgeye hâkim olan kişilerden seçer.
 • Teslim alınan gönderi mümkün olan en kısa sürede alıcısına ulaştırılır.
 • Kurye şirketleri, VIP kurye hizmeti verirken teslimat süresi için de garanti verir.
 • İstanbul içinde VIP kuryelerin teslimat süresi genellikle 1 saati geçmeyecek şekildedir.
 • VIP kurye hizmetleri, diğer kurye hizmetlerine göre daha yükse ücretlidir.

 

VIP kuryelerde fiyatlar hem kurye şirketlerine hem de başka faktörlere göre farklılık gösterir. Bu faktörler teslim edilecek gönderinin boyutu, içeriği, teslim edilecek adresin uzaklığı, gönderinin teslim edilmesinin istendiği teslimat süresi VIP kuryelerin fiyatlarını etkileyecektir. 7/24 Gebze motorlu kurye de talebe göre VIP kurye hizmeti de verebiliyor.

 

Gece Motorlu Kurye Nedir?

 

7/24 acil motorlu kurye hizmeti gece kuryeleri tarafından verilebiliyor. Gece kuryeleri genellikle acil olan gönderilerde kullanılırken bir diğer kullanımı da yemek şirketlerinde öne çıkıyor. Gece çalışan kişiler geç saatlerde yemek siparişi verebiliyorlar ve bu siparişler gece kuryeler tarafından ulaştırılıyor. Gece kuryelere genellikle akşam 19.00’dan sonra çalışmaya başlıyorlar ve gündüz çalışacak kuryeler işi devralana kadar ulaştırma hizmetlerine devam ediyorlar.

 

Gece kuryelerin tercih edilmesinde fabrikalara acil parça gerekmesi, eczanelere ilaç gerekmesi veya gece çalışan kurumların evrak teslimatı etkili oluyor. Büyük şehirlerde daha fazla tercih edilen gece kuryeler, küçük paketlerden büyük paketlere birçok gönderiyi alıcısına ulaştırıyorlar. 7/24 motorlu kurye İstanbul ilinde daha fazla tercih edilirken diğer büyükşehirlerde de bazı acil durumlarda tercih edilebiliyor.

 

Acil gönderiler, trafiğin olmaması sebebiyle gece gönderilebiliyor. Bu durumlarda gece nöbetçi kuryeler devreye giriyor. Özellikle bazı eczanelerde ilaç bittiğinde, gece nöbetçi kuryeler ecza depolarından bu ilaçlar teslim alınarak nöbetçi eczanelere ulaştırılıyor. Gece nöbetçi kuryelere bazı malzemeler ve imkanların sağlanması kurye şirketlerinin sorumluluğunda oluyor. Çünkü gece kuryelik daha tehlikeli bir iştir ve olumsuz şartlar altında çalışma gerektirir. Bu yüzden gece kuryelerin fiyatları, gündüz kuryeye göre daha yüksek fiyatlıdır.

 

Ekspres Motorlu Kurye Nedir?

 

7/24 Ekspres Motorlu Kurye sayesinde gönderileriniz hızlı ve güvenli şekilde istediğiniz noktaya ulaştırılıyor. Ekspres kuryeler, diğer kurye hizmetlerine göre çok daha hızlı hizmet veren ve genellikle acil gönderilerde kullanılan bir hizmettir. Genellikle işletmeler tarafından kullanılan ekspres kurye, acil evrak, sözleşme veya ihale için gereken bir belge için tercih ediliyor.  İlaç, hediye veya bozulabilir ürünlerin istenilen noktalara ulaştırılabilmesi için de ekspres kuryeler bireysel olarak da tercih edilebiliyor. Aynı zamanda ekspres kuryeler, diğer kuryelere göre daha hızlı olmaları, bu hizmeti verecek kurye personellerinin daha özenli seçilmesi gibi faktörlere bağlı olarak daha yüksek fiyatlı olur.

 

Eczane Motorlu Kurye Nedir?

 

Eczane motorlu kurye, yukarıda bahsedildiği gibi acil ilaç yetiştirmek için kullanılan kurye hizmetidir. Araçlı veya motosikletli kuryeler tarafından ev ve işyerlerine yakın olmayan eczanelerden ilaçlar alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Çok acil bir ilaç alınması gerekiyorsa evinize uzak bir eczaneye giderek zaman kaybetmenize gerek yok. Eczane motorlu kurye sayesinde istediğiniz ilaç en kısa zamanda elinize ulaşıyor.

Aynı zamanda eczanelerde ilaç bitmesi durumunda da eczane depolarından ilaçlar alınarak eczanelere ulaştırılır. Ayrıca eczane kurye, medikal firmalardan medikal ürünler alınıp eczanelere ulaştırılmak için de tercih edilebiliyor.

 

 

Kurye Rehberi Nedir?

 

Kurye rehberi, kurye şirketleri ve kurye ihtiyacı olan kişileri buluşturan online bir platformdur. Özel kuryeler veya kurye şirketleri iletişim bilgilerini bu platformda paylaşarak kendilerine müşteri bulurlar. Kurye ihtiyacı olan kişiler bu platformda kendilerine en uygun kuryeyi seçerler. Kurye rehberinde kurye şirketlerinin web siteleri, adresleri, mail adresleri ve yetkili kişilerin iletişim bilgileri yer alır. Kurye şirketi hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler kurye rehberi sayesinde geniş çaplı bir araştırma yapabilir.

 

Araştırmalar sonucunda seçeceğiniz kuryelerden bulunduğunuz yere en yakın olan kuryeyi seçmek daha doğrudur. Örneğin Maltepe’de oturuyorsanız 7/24 Maltepe motorlu kurye hizmeti seçmek doğru olacaktır. Kurye rehberinde birçok kurye hizmeti vardır. Bunlar motorlu kurye, arabalı kurye, uçak kurye, ekspres kurye, acil kurye, gece kurye, VIP kurye ve eczane kurye olarak sayılabilir.

 

Kurye rehberinde, tek üyelikten birden fazla kurye firması eklenebilir ancak tek bir firma birden fazla kurye rehberi üyeliği açamaz. Aynı zamanda bu firmalar istedikleri zaman bilgilerini güncelleyebilirler. Kurye hizmeti alan kişiler de bu rehberde yer alan kurye firmaları için yorumlar yapabilir ve değerlendirmelerini, diğer kurye hizmeti alacak kişiler için paylaşabilirler. Bu sayede kurye hizmetine ihtiyaç duyan kişilerin en doğru kararı vermesine yardım olunur. 7/24 motorlu kurye telefon numarası bilgilerine de ulaşabileceğiniz kurye rehberinde kaydolmak ücretsiz ve bu sayede kurye firmaları müşteri buluyor, müşteriler de kurye ihtiyaçlarını kolayca karşılayabiliyorlar.

 

Motorlu Kurye Hizmeti Alacak Kişiler Nelere Dikkat Etmeli?

 

7/24 ucuz motorlu kurye hizmeti alacak kişiler öncelikle doğru kurye şirketini veya özel kurye hizmeti veren güvenilir bir kuryeyi tercih etmelidirler. Kuryeler zaman baskısı altında çalışır ve günde birçok teslimat yaparlar. Bu yüzden kuryeler çağrıldığında gönderinin hazırda bulundurulması önemlidir. Doğru şekilde paketlenen ve hazırlanan gönderi, kurye geldiğinde bekletilmeden kuryeye verilmeli ve gerekli olan bilgilendirmeler doğru şekilde yapılmalıdır.

 

Paketlerin teslim edileceği yer adresi, teslim alacak kişilerin iletişim bilgisi ve teslim edilecek kişinin adı ve soyadı gibi önemli bilgiler önemlidir. Ambalajlama yapılırken özen gösterilmeli ve uygun şekilde yapılmalıdır. Kurye, gönderinizi taşırken gönderinin ambalaj nedeniyle hasar görmesi göndericinin sorumluluğundadır.

Kurye, teslim aldığı gönderiyi kontrol etmeli ve nasıl teslim aldıysa aynı şekilde teslim etmelidir. Bu yüzden hasarlı olarak vereceğiniz gönderiler kuryenin sorumluluğunda değildir. Gönderiyi kuryeye teslim ettikten sonra herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda bu kuryeye bildirilmelidir.

 

Özellikle adres değişiklikleri durumunda kuryeye hızlı şekilde haber verilmelidir. Kuryeye ulaşılamadığı durumlarda ise operasyon merkezi bilgilendirilmelidir. Aynı zamanda kurye ile gönderilecek gönderinin içeriği de yasal olmalıdır. Bu sebeple gönderilerinizi gönderirken, içeriğini kurye personeline belirtmeniz gerekir.

 

Kuryelerin Teslimat Şekilleri

 

Kurye şirketleri, hizmet verirken talebe göre farklı dağıtım ve teslimat şekillerine başvurabiliyorlar. Kurye personelleri kendilerine belirtilen adreslere farklı şekillerde teslimatlarını gerçekleştiriyorlar. Bu teslimat şekilleri raporlu, raporsuz, imzalı ve imzasız dağıtımlar olarak 4 ‘e ayrılabilir. Raporlu ve imzalı teslimat şeklinde kuryeler sorumluluğunu aldıkları gönderileri teslim ederken imza karşılığında teslimat gerçekleştirirler. Ayrıca bu teslimat şeklinde, alıcı hangi zaman diliminde teslim edilmesini istediyse o zaman diliminde teslim edilir.

 

 Kuryeler teslimat için gittikleri adreslerde alıcıları bulamazlarsa bilgi formu bırakırlar. Bu bilgi formunu gören alıcılar kuryeyle iletişime geçerek tekrar gelmesini isteyebilir. Tekrar aynı adrese gelen kurye imza karşılığı gönderiyi teslim eder. İkinci kez teslimata giden kuryeler için kurye şirketleri alıcıdan veya göndericiden ek bir ücret talep etmez. Bu teslimat işlemi tamamlandıktan sonra gönderici kişiye veya kuruma rapor verilir. Bu raporda teslimat yapıldığı saat, teslim edilen kişinin bilgileri ve dağıtımda ortaya çıkan durumlar varsa bunlar yazar. Motorlu kuryeler için birçok farklı teslimat türü vardır.

 

İmzasız ve Raporsuz Motorlu Kurye Teslimatı

 

İmzasız ve raporsuz teslimatlarda ise kurye ile gönderilen paketler alıcıların posta kutularına bırakılabilir. Eğer gönderilen şey bir evrak ise kapı altından atılabilir. Herhangi bir imza alınmaz, rapor verilmez.  Banka veya kredi kartlarının tesliminde de kimlik ibrazı ile imza karşılığı kart alıcısına teslim edilir ve teslimat sonunda kartı gönderen bankaya bir rapor sunulur.  Bir diğer dağıtım şekli olan VIP dağıtım ise üst düzey bir dağıtım ve teslimat şeklidir. Teslimatın en kısa süre içerisinde yapıldığı ve kurye personellerinin özenle seçildiği bir teslimat türü olmakla birlikte genellikle kurye firmalarının sürekli ve elit müşterilerine talep üzerine verilir.

 

Elden Dağıtım Kurye Teslimatı

 

Elden dağıtım denilen teslimat şeklinde kurye personelleri, broşür ve duyuru gibi kâğıtları insanların yoğun bulunduğu caddelerde, alışveriş merkezlerinde ve diğer kalabalık mekânlarda dağıtırlar. Birçok işletme, bu dağıtım türüyle kurye hizmeti alırlar. 7/24 kartal motorlu kurye personeli elinde broşürler ile gezerek bunları insanlara dağıtmakla görevlidir. Sektörel dağıtım dediğimiz teslimat şeklinde de bir sektördeki işyerlerine dergi, gazete ve broşürler istenilen yerlere dağıtılır. Nereye dağıtılacağına gönderici karar verir. Alışveriş merkezindeki belli mağazalara dağıtılan broşürler, sektörel dağıtıma örnek verilebilir.

 

Posta kutusu dağıtım ise, bu broşürlerin ve duyuruların göndericinin belirlediği adreslerdeki posta kutularına bırakılması işlemidir. Kurye personelleri tarafından yapılan bu dağıtım, apartmanlara veya binalardaki dairelere yapılabilir. Bunun dışında posta kutularına değil, evlerin önlerine de bu broşür ve duyurular bırakılabilir.

 

Motorlu Kuryeler Hangi Ürünleri Dağıtabilir?

 

Kurye şirketleri, müşterilerin istekleri doğrultusunda bazı ürünleri farklı dağıtım şekilleriyle dağıtabilirler. Ancak her ürün bu dağıtım şekilleri kullanılarak dağıtılamaz. Kuryelerin dağıtımını yaptığı ürünler sayılacak olursa bunlar paketler, broşürler, duyurular, insert, davetiyeler, promosyonlar, faturalar, hediyeler, banka kartları, kart ekstreleri, süreli veya süresiz yayınlar, rehber, flayer ve diğer çeşitli evraklar sayılabilir. Bu ürünler kurye personelleri tarafından istenilen yerlere dağıtılabilir. Dağıtılması yasak olan ürünler ise tehlikeli maddeler, patlayıcılar, aşındırıcılar, oksitleyiciler, yanıcı sıvı ve katılar, radyoaktif maddeler, altın, nakit para, mücevher, çek olarak sayılabilir.

 

Motorlu Kurye Takip Sistemi Nedir?

 

Kuryelere teslim edilen gönderiler, gideceği yere ulaşana kadar takip edilebilir. Müşteriler, gönderilerinin güvenliğinden emin olmak isterler. Bu da kurye takip sistemi ile mümkün oluyor. GPS yardımıyla, kurye personelleri yol boyunca anlık olarak takip edilebiliyor ve bir sorun olduğunda uygulama üzerinden alarm verilebiliyor. Şüphe duyacağınız herhangi bir olayda uygulamadan vereceğiniz alarm doğrudan operasyon merkezine gider. Gönderilerinizin güvenliğini sağlayan ve endişelerinizi yok eden kurye takip sistemi sayesinde harita üzerinde kurye personellerinin konumu anlık olarak takip edilebiliyor.

 

Motorlu Kurye Fiyatları

 

Kurye fiyatları verilen kurye hizmetine ve ne zaman verildiğine göre farklılık gösterebiliyor. Kurye şirketleri, hizmetlerinin fiyatlarını belirlerken bazı faktörleri göz önünde bulunduruyor. Aynı zamanda günümüzde kuryelere olan ihtiyacın artması nedeniyle fiyatları da artış gösterebiliyor. Kurye personellerinin olumsuz şartlarda ve baskı altında çalışmaları nedeniyle aldıkları ücret fazla olabiliyor. Bu da kurye şirketlerinin hizmet bedeline yansıtılıyor. Özellikle acil kurye, ekspres kurye veya gece kurye gibi özel ve hızlı kurye hizmetleri daha yüksek fiyatlı oluyor. Bunun nedeni, gündüz çalışan kurye personellerine göre gece vardiyasına kalan kurye personellerinin daha zor şartlar altında çalışmalarından dolayı gece tarifesinin uygulanmasından kaynaklıdır.

 

 Bir diğer yüksek fiyatlı kurye hizmeti ise uçak kuryedir. Uçak kurye de özellikle işletmeler tarafından kullanıldığı için genellikle anlaşmalı şekilde hizmet verilir. Kurye şirketlerinin 7/24 hizmet vermesi nedeniyle maliyetleri de yüksektir. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde kuryelerin yoğun çalışması, ücrete yansır. 7/24 Üsküdar Motorlu Kurye gibi İstanbul’un ilçelerinde verilen kurye hizmetleri, küçük şehirlerde verilen hizmetlere göre daha yüksek fiyatlı olacaktır.

 

Motorlu Kuryenin Avantajları

 

Motorlu kuryeler günümüzde özellikle e-ticaret sitelerini kullanımının artması nedeniyle çok fazla kullanılıyor. Acil gönderilerde, yemek siparişlerinde, hediye gönderimlerinde veya evrak gönderilerinde motorlu kuryelerin önemi büyüktür. Trafiğe girmeden hızlı şekilde teslimat yapan motorlu kuryeler, göndereceğiniz gönderinizi evinizden alarak, göndermek istediğiniz noktaya ulaştırıyor.

 

Kargo şirketleri ile göndereceğiniz gönderiler şehir içinde bile en az 24 saat sonra ulaştırılırken, kurye ile şehir içi gönderileriniz birkaç saat içerisinde istenilen yere ulaştırılabilir. Kurye hizmeti verilirken kullanılan ekipmanların kaliteli olması da gönderilerinizin güvenle taşınmasını sağlıyor. 7/24 motorlu kurye fiyat performans açısından düşünüldüğünde, verdiği hizmete göre aldığı ücret normal olarak değerlendirilebilir.

 

Kurye personellerinin kullandığı motorlu araçlar, motosikletler veya bisikletler şehir içinde dolaşıma uygun araçlardır ve herhangi bir arıza söz konusu olduğunda kurye şirketleri bunu göz ardı etmezler. Bunun yanında bisikletli kuryelerin kullandığı çantalardan, motorlu kuryelerin gönderileri koydukları yere kadar tüm gönderi saklama ekipmanları kaliteli ve korunaklıdır.

 

Yağmur gibi hava olaylarında bile gönderileriniz ıslanmadan ve hasar görmeden istenilen yere ulaştırılır. Aynı zamanda kurye hizmetlerinin 7/24 verilmesi nedeniyle istediğiniz zaman diliminde bu hizmeti alabilir, acil gönderilerinizi en hızlı şekilde gönderebilirsiniz.