Motorlu Kurye

Motorlu Kurye

Motorlu Kurye Hizmeti

Kurye, paket, posta, mektup, her türden iletinin bir yerden bir yere ulaştırılmasında çalışan kişiye verilen genel bir addır. Kuryeler posta servisçiliğinden farklı olarak hızlı teslimat, daha rahat takip ve güvenlik gibi nedenlerden dolayı daha fazla tercih edilir. Kuryeler bugün birçok sektörde talep edilmekte ve yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Son yıllarda internet üzerinden alışverişin yoğunlaşması gıda ve yiyecek sektöründe de eve servis paket sisteminin talebinin yoğun olarak artması nedeniyle Motorlu Kurye bir sektör olarak daha fazla ön plana çıkmıştır. Kuryeler yaya, bisiklet, motosiklet, hafif ticari taşıt, otomobil gibi yöntemlerle talepleri yerine getirmekte ve iletmekle görevlidirler.

Motorlu Kurye Nedir?

Kuryecilik sistemi, benzer bir şekilde çok eski zamanlarda ve çağlarda da mektupların bir yerden bir yere ulaştırılması esnasında bireysel olarak sağlandığı görülmektedir. Ayrıca kuryeler çalıştıkları şirketlerin merkezinde ya da şubelerinde uygun olan süreçlere operasyonel anlamda katılırlar. İletilerin zamanında ulaştırılması ve karşı tarafın bildirimlerini sözlü olarak almakla, müşteri memnuniyetlerini en üst kalitede ve düzeyde tutmakla yükümlüdürler. Bu sistemler içerisinde Ateş Kurye daha hızlı hareket edebilme kabiliyetleri nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Motorlu Kurye Özellikleri Nelerdir?

Kuryeler de olması gereken özelliklerden birkaçını da şu şekilde sıralayabiliriz.

  • A2 ya da B sınıfı ehliyet derecelerine sahip olmak
  • Pozitif olarak bu ehliyetlere istinaden araç kullanabilmek
  • Hızlı tempoda uzun saatler çalışabilmek
  • Fiziksel güce sahip olmak
  • Doğru çalışkan ve disiplinli olmak
  • İyi bir konuşma adabına ve hitaba sahip olmak
  • Müşterilerinin istek ve arzularını karşılayabilmek için memnuniyetlerini üst düzeyde tutmak
  • Yöneticilerinin ve genel işleyişin düzenine ayak uydurmak
  • Çalışma saatlerine dikkat etmek

Bugünkü teknolojik sistemler içerisinde navigasyon ya da android gibi telefonlarında kuryeler tarafından iyi kullanıldığı bu sayede bulunması gereken adreslere çok hızlı bir şekilde ulaştıkları görülmektedir. Ayrıca askeri sistem içerisinde de zaman zaman bölükler arası ya da komutanlıklar arası evrakların ya da paketlerin sevkiyatlarını yapılabilmesi için organize edilmiş işlerin yapılması için kullanılan kişilere de kurye adı verilmiştir. Bu kuryeler de diğer sistemlerde olduğu gibi yaya motorlu ya da araçlarla hizmet vermektedirler.

Motorlu Kurye Ne İş Yapar?

Bugün Motorlu Kurye başta gıda sektörü olmak üzere, posta, mektup, paket gibi çeşitlendirebileceğimiz birçok sektörde çalışmaktadırlar. Hiçbir araç kullanmadan paket taşıyan kuryelere de rastlanılmaktadır. Bunlara yaya kurye deriz. Yaya kuryeler genellikle kısa mesafelerde teslim edilmesi gereken paketleri ve evrakları taşırlar. Bu paketler içerisinde yiyecek, içecek, zarf, mektup, satın alınmış olan elde taşınabilecek malzemeler gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca yaya kuryeler bugün Semt ve mahalle marketlerinde de tercih edilmekte olup evlerden ya da çevredeki diğer olgulardan gelecek olan siparişleri karşılayabilmek ve ayağa teslimat yapabilmek için kullanılmaktadırlar. Yaya kuryeler bulundukları mahallelerde semtlerdeki sokak cadde ve apartmanlarla beraber o bölgedeki şirketleri de çok iyi bilirler.

Motorlu Kurye Kullanmanın Avantajları

Motorsiklet kullanan taşıyıcılara kısaca Acil Motorlu Kurye adı verilir. Ateş Kurye bugün büyük şehirlerimizdeki yoğun trafik içerisinde akmayanın trafiğin oluşturduğu zaman kayıpları içerisinde daha hızlı ve zamanında teslimat yeteneğine sahiptir. Motorlu kuryelerin diğer kargo firmaları ya da taşıyıcı firmalara göre gelecekleri yerde ya da gidecekleri yerde pozisyonları gereği herhangi bir park sorunu da olmayacağından orada da bir zaman tasarrufu yapmış olmaktadırlar.

Bu arada iş yoğunluğunun olduğu yüksek dönemlerde bazı firmalar tarafından bir zaman dilimi için işe alınan kuryelere ise Kiralık Motorlu Kurye denebilmektedir. Bu alanda görev yapan kuryeler genellikle bir semt ya da belirli bir mahalle içinde çalışırlar. Şehir içinde belirli semtler içerisindeki taşımaları malzeme ya da paket talep ettiğiniz firmanın kendi kuryeleri yapmakla beraber  sektörde Motorlu Kurye firmaları da taleplerimizi bir yerden alıp başka bir yere götürme şeklinde çalışmaktadırlar. İstanbul Motorlu Kurye bugün çalıştıkları şehir ve semtlerde zaman kaybını en azı indirgemek için navigasyon sistemleri kullanmakta ve bölge sokak ve caddelerin en iyi şekilde bilmekte ustadırlar.

Motorlu Kurye Firmaları Hangi Sektörlerde Hizmet Verir

Ateş Kurye gibi birçok firma bu sektörde hizmet vermektedir. Son yıllarda standart kuryeler dışında piyasa aktörlerinin talepleri doğrultusunda ekspres kurye şeklinde ilave hizmetlerde sunulmaya başlanmıştır. Özellikle büyükşehirlerde oluşan express kuryecilik bir yerden diğer bir adrese ulaştırılması gereken evrakların teslimatında kullanılırlar. Kuryelerin çalıştıkları sektörlerin bazılarında örnek vermek gerekirse;  restorant ve kafelerde yemeklerin, pastaların, içeceklerin, unlu ürünler gibi çeşitlerin bir yerden bir yere ulaştırılmasını sağlarlar.

Ayrıca kuryecilik sistemi ya da Motorlu Kurye İstanbul bugün birçok muhasebe şirketlerinde ya da yeminli mali müşavirliklerde çok önemli bir araç olarak kullanılabilmektedirler. Bu sektörlerde gün içerisinde vergi daireleri, mal müdürlükleri ya da buna benzer resmi kurumlarda günlük olarak gelip gidebilecek tüm evraklar şehir içinin yoğun trafiği nedeniyle motorlu kuryelerle sağlanmakta ve bu şekilde büyük zaman tasarrufu yapılmaktadır. Ayrıca hızlı teslimat ile ulaşılması gereken sonuçlara çok hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır.

Motorlu Kuryelere Neden İhtiyaç Duyulur

Bugün sanal dünya üzerinden satış yapmakta olan birçok büyük firmada rekabet koşulları içerisinde fiyatlarda değişik alternatifler sunmak ile beraber fiyatların birbirine yakınlığı nedeniyle teslimat konusunda öncelik sahibi olabilmek için motorlu kurye sistemlerine yönelmişlerdir. Bu büyük tedarikçiler de Ateş Kurye gibi kurye teslim sistemine yönelmişlerdir. Piyasadaki var olan kurye firmaları ise kendi bünyelerindeki çalıştırdıkları motorlu kuryelerle kendilerine gelen taleplere istinaden talep eden kişiden alınan evrak, posta ya da paketleri verilen adrese en hızlı sağlam ve kaliteli olarak getirirler.

Kuryeler ayrıca bazı ülkelerde insan taşımacılığı sektöründe de kullanılmaktadır. Bu sektör talebiniz üzerine uygun motor kurye ile bir yerden bir yere taşınabilme kuralları içerisinde ve ilave aksesuarları ile birlikte hizmet vermektedir. Kişiyi bir yerden diğer bir başka noktaya yoğun trafik içerisinde en hızlı güvenilir ve sağlıklı bir şekilde getirmektedirler.

Motorlu Kurye Sorumlulukları

Hafif ticari araçlarla yapılan kurye teslimatlarında paket boyutları büyümekte ve bu büyük paketler çok rahat ve güvenilir bir şekilde bireysel kontrol altında normal kargo şirketlerinin dışında daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde teslimat yapılabilmektedir. Kuryeler,  teslimatları ne kadar acil olursa olsun bugün sistem içerisindeki tüm trafik kurallarına uymakla hız sınırlarını aşmamakla trafikte hem kendilerini hem de başka insanları riske atacak hal ve hareketlerden kaçınırlar. Kuryelerin insanlarla iletişimleri güçlüdür ya da güçlü olmalıdır.

Bazı durumlarda oluşabilecek kişisel iletişimler de gelebilecek olumlu ya da olumsuz tepkilere hazırlıklı olmalı ve profesyonelce hareket etmelidirler. Kuryeler teslim edilecek evrak eşya ya da tüm diğer paketlerin güvenliğinden de sorumludurlar. Taşıyacakları paketin ya da eşyanın kırılma, çatlama gibi riskleri var ise bunları arabalı olarak teslimat etmekte ve bu teslimat gerçekleştirilene kadar kuryenin sorumluluğundadır.  Ayrıca bu meslek paket ya da evrakın gizliliğini ve memnuniyeti ön planda tutar. Taşınan hiçbir paket ya da evrak açılmaz, teslim edilecek kişi dışında talimat olmadığı takdirde başka birine teslim edilmez.

Motorlu Kurye Çalışma Saatleri

Kuryeler tüm sektörlerde olduğu gibi belirli çalışma saatlerine sahip olmakla birlikte belirli kollardaki kuryeler 7/24 hizmet vermektedirler. Bu kollardan yaya kuryeler ülkemizdeki çalışma saatleri dilimi içerisinde hizmet etmektedir. Belirli çalışma saatlerine sahip olan restoran,  cafe ya da belirli satış pazarlama amaçlı şirketlerin Gebze Motorlu Kurye sistemleri ise ülkemizdeki genel çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedirler.

Bunların hepsinin yanında her zaman ani gelişebilecek evrak paket teslimatları için 7/24 çalışmakta olan firmalarda mevcuttur. Bu firmalar genellikle 7/24 çalışabilmek için vardiyalı sistem de personellerini hazır tutmaktadırlar. Ayrıca tüm bu hizmetler merkez ile irtibat kurularak teslim anı ve gidiş süresi içerisinde takip edilebilmektedir. Son dönemlerde oluşan yeniliklere istinaden 7/24 çalışma saatlerinin içerisinde normal kurye hizmetleri dışında ekspres kurye, acil kurye gibi hizmetlerde 7/24 motorlu kuryelerle sağlanmaya başlamıştır.

Motorlu Kurye Hizmetleri Nasıl Alınır?

Kurye hizmetleri genel anlamda şehir içerisinde kısa sürede yapılması talep edildiğinden, gıda sektöründe talebiniz üzerine oluşturulacak hizmet firma tarafından karşılandığı için vermiş olduğunuz yemek siparişi kendi bünyesindeki kuryenin hızlı, acil güvenilir ve sağlıklı bir şekilde size teslim edilmesi işlemi ile son bulur. Bu işlem bir çok firmanın, internet üzerinden vermiş olduğunuz siparişin hazırlanması aşamasından motorlu kuryenin üstüne yerleştirilmesi aşamasına kadar ve akabinde yol üstündeki geçen zaman dilimleri de dahil tarafınızdan takip edilebilmektedir.

Ayrıca internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde,  alışveriş yapmış olduğunuz sitenin kendi iç bünyesindeki yaya, Tuzla Motorlu Kurye, hafif ticari araç ve kurye ile buna benzer sistemler kendileri tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda ne zaman teslim edileceği ile ilgili bilgi kargo teslim süresi şu kadardır diye tarafınıza iletilmektedir. Günümüzde, bu sektörde hizmet veren birçok motorlu kurye firmaları Ateş Kurye gibi sektörün ileri gelen kuruluşları sizlere şehir içinde ve hizmet alanları içerisinde hizmet vermektedir.  

Ayrıca şehir dışında bu hizmeti verebilmeleri için uygun ve yeterli bir zaman diliminde ki aramalarınızda istinaden en yakın ve en kısa sürede talebiniz karşılanmaktadır. Beşiktaş Motorlu Kurye gibi firmalar talebiniz üzerine taşınacak ürünleri teslim alınacak noktaya,  hızlıca gelmekte ve teslim edeceğiniz belge evrak ya da paket ile ilgili teslim alma tutanağını tarafınıza iletmekle yükümlüdürler. Bu tutanak üzerindeki teslim adresine en hızlı en güvenilir ve müşteri memnuniyeti kuralları içerisinde ulaştırılmaktadır.

Bu süreç kurye taşıma firması tarafından telefonunuzun onlara ulaştığı sipariş anından teslimat anına kadar geçen süre içinde telefonunuza anlık olarak iletile bilmektedir. Kurye hizmetlerinin bu firmalardan alınması avantajlarının içerisinde gönderilerin hassas ve kırılabilir olmaları durumunda motorlu kuryeler bireysel takip yapılması mümkün olan en ideal kurye şeklidir.  Gönderilerinizde bireysel olarak taşımak işlemi yapıldığından dikkat, titizlik ve uygunluk anlamında en ideal olanıdır.

Motorlu Kurye Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bugünkü piyasa koşullarında artan talep ve arz nedeniyle adedi sayılmaksızın birçok motorlu kurye firması mevcuttur. Bu firmalara internet üzerinden veya çevremizde kurye kullanan arkadaşlarımızın tavsiye kararları ile ulaşılabilmektedir. Motorlu kurye hizmetleri almak için çok dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Talebin artması nedeniyle sistemde merdiven altı tabir edebileceğimiz kurye firmaları motokurye,  kurye acil, Ucuz Motorlu Kurye gibi başlıklarla ilanlar vermekte ve yanıltıcı ya da zamanında ulaştırılamayan hizmetler sunmaktadırlar.

Bu tip firmaları kuranlar, bu konularda tecrübesiz ve alt yapısız olduklarından dolayı belirli kalitedeki firmaların kazan kazandır mantıklarını görerek benzer oluşumlar içerisine girip fayda sağlamaya çalışmaktadırlar.  Fakat tecrübe ve güvenilirlik konusunda sınıfta kalmaktadırlar. Bugün Sultanbeyli Motorlu Kurye gibi belirli kalite ve müşteri memnuniyetine ulaşmış olan müşteri referansları ile birlikte yılların vermiş olduğu tecrübe, altyapı ve motorlu kurye ekipleri ile doğru hizmet veren firmalara ulaşmak çok önemlidir.

Motorlu Kurye Fiyatları

Kurye hizmeti alırken fiyat konusunda olumlu, ekonomik ve düzgün olmasına dikkat edilmelidir.  Birçok firmada piyasa rekabeti koşulları nedeniyle fiyatlar birbirine yakındır. Fakat bazı firmalar diğerlerinden cüzi de olsa belirli bir yüksek fiyat oluşturabilmektedirler. Ayrıca bu tip firmaları tercih ederken Motorlu Kurye Kadıköy gibi global firmaları tercih etmek oluşabilecek mal ve evrak kayıplarında ya da zayiatların ve kayıpların karşılanabilmesi için önemlidir. Bu firmaların teslim ve teslimat zamanlarına bakıldığında bunların nedenleri ortaya çıkmaktadır. Kurye hizmeti alırken en önemli performans değerlendirmeniz alım ve teslimat zamanlarıdır. Unutmayınız ki teslim olmakla beraber esas olan teslim süresidir. Bu firmalar içerisinde ateş kurye gibi kaliteli firmalarda doğru cümlelerle hizmet veren, çalışan personel bulma şansınız daha düşüktür.

Kurye hizmetlerinde size uygun fiyat veren bazı firmalar teslim alma işlemini zamanında yapmalarına rağmen teslimat zamanını sizlere erken verip daha sonra o kuryenin birkaç paket daha toplaması için bekleterek sizin teslimatlarınızı geciktirmektedir. Bu ve buna benzer sebepler nedeniyle kurye hizmeti alırken sizden teslim alınan, zamanında ulaştırılması gereken evrak ya da paket ya da bozulabilecek ürünlerin motorlu kurye üzerinde dolaştırılmamasına dikkat edilmelidir. Bu tip firmaların kaza oldu ya da motor bozuldu gibi bir takım mazeretlerini dikkate almayınız. Önemli olan en iyi hizmeti en uygun fiyata verebilmektir.

 

Motorlu Kurye Seçerken Hangi Özellikler Aranmalı

Çalışmak isteyeceğiniz firmayı seçerken firmanın geçmiş tecrübesine, kuruluş tarihine ve motorlu kurye çalışanları sayısına bakmanızın yararlı olduğunu unutmamalısınız. Bazı firmalar kendi bünyelerinde kurye bulundurmayarak diğer firmalar üzerinden taşımalarınızı yaptırmaktadır.  Buda taşımalarınızın güvenli, sigortalı ya da memnuniyet dilimi içerisinde ulaştırılmasında problem çıkarmaktadır. Kadıköy Motorlu Kurye tüm taşımalarınızın kendi bünyesindeki motorlu kurye çalışanları ile birlikte sağlıklı, sigortalı, memnuniyetiniz içerisinde alım ve teslim zamanlarındaki kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

Kurye hizmeti alacağınız firmayı seçerken bir başka dikkat etmemiz gereken kurallardan biri de çalışanlarının firma bünyesinde sigortalı olup olmadığı ve ne şekilde çalıştığı önemlidir. Çünkü sigortasız çalışan bir motorlu kuryenin oluşabilecek zayiatta başınıza büyük problemler çıkartabilmektedir. Kurye hizmeti alırken seçmiş olduğunuz firmanın daha önce çalıştığı firmalarla olan münasebetlerinin ulaşılabilmesi durumunda değerlendirilmesi bir avantaj olacaktır. Zamanında yapılan teslimat sayılarının, hangi saat, dakika ya da zamanda taleplerin karşılama oranının yüksek olduğunun değerlendirilmesi gerekir. Kurye hizmeti alırken seçtiğiniz firmadan teslimat zaman aralığının gerçek değerlerine ulaşmak gerekmektedir.  

Motorlu Kurye Güvenliği Unsurları

Birçok kaliteli firma Şişli Motorlu Kurye ve diğerleri hemen hemen normal motorlu kurye teslimat süreleri ya da Express Motorlu Kurye teslimat süreleri veya diğer teslimat süreleri ile ilgili vakitleri aşağı yukarı aynıdır. Fakat çok kısa süreli teslimat süreleri veren firmaların güvenilirliklerine dikkat edilmelidir. Ayrıca kurye hizmeti alırken irtibata geçmiş olduğunuz firmadan gelecek olan motokuryenin adı , soyadı,  plaka numarası ,  Motorlu Kurye Telefon Numarası gibi bilgileri de almalısınız. Ve doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Yapacağınız tüm teslimatlar da teslim alındı belgesini, yetkili belge üzerinde tüm doldurulması gereken yerlerin doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekliliğine dikkat etmelisiniz. Kurye hizmeti alırken irtibata geçtiğiniz firmalar size fiyatlandırma bilgisi verdikten sonra farklı fiyat tahsilatı yapabileceğinden bu konuya da dikkat ve önem vermek lazımdır.

Kurye hizmeti almış olduğunuz motorlu kurye, teslimat yapıldıktan sonra teslim yapılacak yere ödemeyi yapıp yapmadığınızı bildirmek konusunda oluşabilecek olan teslimat sırasında ki aksilikler için gereklidir. Yine kurye hizmeti alırken göndereceğiniz teslimatın boyut kilogram ya da zaman dilimi içerisinde teslimatı ile ilgili hangi tür kurye kullanacağınıza doğru bir karar vermek gerekmektedir. Bu kuryenin motorlu kurye mi, yaya kurye mi, ya da hafif ticari araçlar ile ilgili servis yapan bir kurye mi olacağı ya tarafınızdan ya da irtibata geçtiğiniz firma ile istişare edilerek karar verilmelidir. Yanlış bir Seçiminizde hem zaman kaybı hem de taşıma esnasında kuryeye teslim ettiğimiz ürün de hasar ya da zaiyat meydana gelebilmektedir. Aksilikler yaşamamak için tüm yapılması gerekenleri baştan planlamak önem arz etmektedir.

Şehirlerarası Kurye Hizmetleri

Şehirlerarası kurye taleplerinizde dikkat edilmesi gereken kurallardan biri de taşıyıcı firma olarak seçtiğiniz firmanın şehirlerarası hizmet verme yetkisinin olup olmadığının kontrol edilmesidir. Şehirlerarası motorlu kurye ya da araçlı kurye hizmetleri ek bir takım belgeler ile yapılabilmektedir. Kurye hizmeti alacağınız firma da dikkat edilmesi gereken önemli kurallardan biri de firmalara güvenilirliğinin dışında bir problem olabileceğini düşündüğünüz de kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz kredi kartı bilgilerinizin telefon ile verilmemesi, teslim almaya gelen arkadaşlar da POS makinesi üzerinden ödeme yapılması önemli ayrıntılardan biridir. Bakırköy Motorlu Kurye bu hizmetler konusunda yetki belgeli,  kaliteli ve yetişmiş personel ile gerekli motor alt yapısı ve diğer araç grupları ile hizmetleri veren kuruluşlardan biridir.

Motorlu Kurye Neden Tercih Edilmelidir?

Son zamanlarda ve yıllarda daha sık karşılaştığımız ve kullanmaya başladığımız motor kurye ya da Motokurye hizmetleri kargoculuk sistemi ile yetişmeyecek olan teslimatların çok kısa sürede yerine ulaşmasını sağlıyor. Motorlu kurye hizmetlerinde teslimatı çok kısa sürede alıp teslim yerine en hızlı ve zamanında ulaştırması ile sonuçlanan Motokurye elemanları güvenlik ve sağlamlık açısından da hiçbir zaman taviz vermezler. Paket ya da evrakları bireysel olarak koruyabilmeleri açısından da önemli bir öncelik sağlamaktadır. Özellikle büyükşehirlerde yoğun trafik ve şirketlerin bu bölgelerdeki yoğunluklarından dolayı ani gelişebilecek evrak teslimi ya da paket teslimi ya da herhangi bir alışverişin en hızlı şekilde sağlanabilmesi için Ümraniye Motorlu Kurye hizmetleri çok değerlidir.

Kurye hizmetlerinden yararlanabilmek için belirlemiş olduğunuz firmaya ulaşmak, rezervasyon yapmak ve işleminizi hızlı bir şekilde sonlandırmak çok kolay ve basit bir şekilde olmaktadır. Motorlu kurye ortaya çıkış sebeplerinden biri de bugün kargoculuk sistemindeki yetersizlik ve teslimat sırasında dikkat edilmeyen taşıma sistemidir kargoculuk sisteminde bu ve buna benzer sebepler nedeniyle birçok zaiiyat yaşanmakta ve geç teslimatlar yapılmaktadır. Kargoculuk sistemindeki mal takip sisteminde malın toplu halde taşınması ve gideceği yerlerdeki şubelerdeki düzensizliklerden kaynaklı birebir bireysel kontrol mekanizmasının işlememesi de motorlu kurye sisteminin ya da kuryeciliğin ön plana çıkma sebeplerinden biridir.

Motorlu Kurye ve Kargo Şirketleri Arasındaki Fark

Kargo sisteminde teslimatınızın durumu, ulaşması ya da varış noktaları ile ilgili temasa geçebileceğiniz birçok kişi olması ve her bir kişinin farklı sonuçlar doğurabilmesi,  buna karşı motorlu kurye sisteminde teslimatı taşıyan kişiyle birebir irtibatta olabileceğiniz için motorlu kurye sisteminin gerekliliği bu konu nedeni ile de ön plana çıkabilmektedir. Ayrıca daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi motorlu kuryeler bugün bir çok ülkede yoğun trafiğin oluşu büyük şehirler içerisinde scooter sistem dediğimiz insan taşımacılığında da ön planı çıkmışlar ve tercih sebebi olmuşlardır.

Özellikle bugünkü ticaret hayatı içerisinde firmalar arasında sürekli bir alışveriş evrak  ya da paket veya numune gibi çok hızlı ve ulaştırılması gereken bir sistem olarak meydana çıkmıştır. Bu sebeplere paralel olarak motorlu kurye hizmetlerinin gerekliliği çok önemli bir yer almıştır. Ayrıca özellikle acil ilaç ya da ekipmanlar talebinde de motorlu kurye hizmetleri ön plana çıkmaktadır. Çünkü bu tip sağlık sektörü ile ilgili ihtiyaçlar zaman dilimi içerisinde çok önem taşımakta ve zamanında yapılması gerekmektedir. Bugünkü trafik içerisinde motorlu kurye teslimatı ile bir hayat kurtarılması söz konusu bile olabilmektedir.  

Motorlu Kurye Kullanılan Sektörler

Motorlu kuryeler son birkaç yılda daha önce kullanılmış olmasına rağmen restorantlar için de çok önemli bir yer olarak ortaya çıkmıştır.  Restorantlar almış oldukları siparişleri talep eden kişilere yaya kuryelerle süre kaybına uğrayarak ulaştırırken, motorlu kurye sistemlerin ortaya çıkmasıyla çok daha hızlı sıcak ve taze bir şekilde ulaşılması gereken noktaya ulaştırmaktadırlar.

Motorlu kuryeler bugün aklımıza gelip gelebilecek birçok sektörde kullanılmakta olup firmalar kendi iç bünyelerinde ya da dışarıdan kiralayarak ya da günlük olarak tercih ettiği ateş kurye gibi firmalardan sağlayarak kullanmaktadırlar. Ayrıca motorlu kurye hizmetlerini tercih edilmesinden biri de normal kargo ya da teslimat firmalarının taşımakta zorlanabileceği ya da almak istemediği bir çok ürünü motorlu kurye hizmetleri ateşe kurye gibi firmalar almakta ve zamanında ulaşımını sağlamaktadırlar.

Motorlu Kurye Fiyatları ile Kargo Fiyatları Arasındaki Farkın Sebebi Nedir?

Motorlu Kurye Fiyat hizmetlerinde dikkat çeken diğer bir noktada taşınabilecek olan ürünün normal kargo firmalarında çok yüksek fiyatlarla taşınabilirken, motorlu kurye hizmetlerinde daha hızlı bireysel koruma altında, daha uygun fiyatlarla taşınabildiği görülmektedir. Bu sebepten dolayı bile motorlu kuryenin tercih edilme ve talep edilme nedenleri önümüze çıkmaktadır. Motorlu kuryelerin her semtte her mahallede alımları ve bulunduğunuz yere kadar geldiğinden diğer firmalarda olduğu gibi teslimatlarınızı kargo firmalarının bulunduğu yere giderek yapmak gibi bir külfetten de uzaklaşmış olmaktasınız. Motorlu kuryeler bulunduğunuz adrese gelip bulunduğunuz noktadan alımları yapar ve sizi büyük bir zaman kaybından da kurtarmış olur. Motorlu kurye de almış olduğunuz irtibat numarası ile her an her saniye teslimatınızın hangi durumda olduğunu da daha hızlı ve birebir olarak sağlayabilirsiniz.

Ayrıca motorlu kuryelerde diğer kargo firmalarındaki gibi çalışma saatleri dilimi olmadığından 7/24 hizmet verebilirler.  Bu nedenle her an her dakika arayabilir, randevu alabilir ya da teslimatınızın en hızlı şekilde yapılabilmesi için gerekli görüşmeyi sağlayabilirsiniz. Günümüzde kargo firmaları sabah dokuz akşam beş çalışıp diğer saatlerde herhangi bir alım yapmayarak sizlerin saat ya da dakikayı kaçırmanız durumunda ulaştırmanız gereken önemli bir teslimatın yapılmamasına neden olabilirler. Kurye ya da motorlu kurye sistemlerinde bu tip bir sonuç hiçbir zaman karşınıza çıkmaz ve istediğiniz an ve istediğiniz dakikada arama yapabilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamak gerektiğinde kurye sistemi motorlu kurye ve bu piyasadaki aktörler arz ve talep doğrultusunda oluşmuş ve her geçen gün büyüyerek devam etmektedir. Burada yapmak zorunda olduğunuz Taleplerinizin gerçek anlamda değerlendirilip doğru kaliteli ve güvenlikli hizmeti sunacak ateş kurye gibi firmaları seçmek ve teslimatınızın güvenilir bir şekilde yapılmasını takip edebileceğiniz doğru ve kaliteli firmalar ile çalışmaktır.