Hızlı Kurye

Hızlı Kurye

Hızlı Kurye Hizmeti 

Kurye şirketleri, gün içerisinde teslim edilmek üzere teslim aldıkları paketi şehir içerisinde motosikletle veya herhangi bir motorlu araçla birkaç saat içerisinde alıcısına ulaştırır. Kuryeler özel olabildiği gibi kurye şirketlerine bağlı olarak da hizmet verebilir. Kurye şirketi, yoğunlaşan talep nedeniyle kurye personellerine çok fazla ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Bu kurye personelleri kurye şirketleri tarafından alınırken de özenle tercih yapılır.

Kurye personelleri, kurye şirketlerinin müşteri memnuniyetini arttırabilmesi için kullandıkları bir araçtır. Bunun nedeni kurye personellerinin müşteri ile birebir iletişim halinde olmasıdır. Kurye personelinin verdiği hizmetin kalitesi; hoşgörülü olmasına, hızlı olmasına ve iletişim becerilerinin yüksek olmasına bağlıdır. Bu yüzden kurye şirketleri kurye personellerini işe alırken genel şartların yanında iletişim becerilerine de bakar.

Kurye personellerinde aranan genel şartlar 18 yaşını doldurmuş olmaları ve A2 motor ehliyetine sahip olmalarıdır. Ancak bazı kurye şirketleri moto kurye alırken kaç yıldır motosiklet kullandığına da bakar. Özellikle büyük şehirlerde hizmet veren kurye personelleri yoğun bir iş temposuyla ve zaman baskısı altında çalışırlar. Bu yüzden aldıkları paketi zamanında yetiştirmek için hızlı olmaları gerekebilir. Ancak hız yapabilmesi için iyi bir motosiklet sürücüsü olmalıdır. Hem teslim aldıkları gönderilerin hem de kendi güvenlikleri için dikkat, bir kurye personelinde olmazsa olmaz özelliktir.

Kuryeler, teslim aldıkları paketlerin tipine ve boyutlarına göre farklı araçlarla hizmet verebilirler. Motosiklet dışında, binek otomobil ile de hizmet veren kuryeler, genellikle bu araçları uzak mesafelerde ve büyük paketlerde kullanırlar. Kurye şirketleri, bu araçları kurye personellerine verebilir ancak vermeyen şirketler de vardır. Kurye işi yapan kişiler motorlu kurye olacaksa, motosiklet sahibi olmaları gerekebilir.

Ayrıca kullanacakları ekipmanları da kendilerinin tahsis etmesi gerekebilir. Bu şartlar kurye şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Tüm gerekli ekipmanları kurye personellerine sağlayan şirketler de vardır ancak bu kurye personelinin aldığı ücrete de yansıyacaktır. Motosikletin yakıtı ve kullanılan ekipmanların maliyetleri düşünüldüğünde, bu giderleri kendi karşılayan kurye personellerine göre daha düşük bir ücret alacaklardır.

Hızlı Kurye Nedir?

Hızlı kurye, genellikle acil gönderilerde kullanılmakla birlikte işletmeler tarafından bu hizmet sürekli olarak kullanılabilir. Hızlı kuryeler normal kuryelere göre çok daha hızlı hizmet veren ve genellikle büyük şehirlerde kullanılan bir hizmettir. İstenilen saatte teslimat gerçekleştiren hızlı kurye personelleri, motosiklet ile trafiğe takılmadan alıcıya ulaşır.  

Hızlı kuryeler, acil olan evrak gönderilerinde, hediye gönderilerinde veya ilaç gönderilerinde kullanılabilir. İhaleye yetişmesi gereken bir evrak için işletmeler hızlı kurye kullanılır. Acil olarak bir ilaç gerekiyorsa hızlı kurye çağırarak istediğiniz zamanda bu ilaca ulaşabilirsiniz. Evinize uzak olan bir eczaneye aracınızla gitmek özellikle kalabalık şehirlerde zor olacaktır. Hızlı kurye çağırma ile eczaneye gitmenize gerek kalmadan ilacınız ayağınıza gelir.

Buna ek olarak son anda hatırladığınız özel günler için hediye gönderimlerinizde de bu kurye hizmetinden faydalanmak yararlı olacaktır. Gün içerisinde teslim edeceğiniz hediyeyi hızlı kurye personeline vererek aynı gün ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Kurye Çağırma

Kurye gönderme işlemleriniz için kurye çağırmanız gerekir. Kurye çağırmanın birçok yolu vardır. Bunlardan en fazla tercih edileni telefon ile aranarak kurye çağırmaktır. İnternet üzerinden veya yakınlarınızın tavsiyesiyle bulacağınız güvenli kurye şirketini iletişim numarasından arayabilir ve gönderinizin teslimi için çağırabilirsiniz. Kurye çağırma işlemleri için günümüzde çok yararlı bir platform vardır.

Kurye rehberi adıyla açılan online platform sayesinde birçok kurye şirketlerine ve özel kuryelere erişim sağlayabilirsiniz. Bu platform, sadece kurye hizmeti almak isteyenlerin ve kurye hizmeti verenlerin buluştuğu bir sitedir. Bu site üzerinde kaydını yaptırmış olan kurye şirketlerinin iletişim bilgileri yer almaktadır ve siz ihtiyacınız olduğunda bu siteden sizin konumunuza en yakın olan kuryeyle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca bu rehberde yorum yapabilme özelliği de vardır. Çağıracağınız kuryenin güvenli ve tercih edilebilir olduğuna emin olabilmek için yorumları okuyabilir ve buna göre karar verebilirsiniz. Ayrıca diğer kurye hizmeti almak isteyen kişilere de yardım edebilmek için kurye hizmeti aldığınız Maltepe kurye şirketinin rehberindeki sayfasına olumlu veya olumsuz yorumlarınız ve değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz. Kurye çağırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de oturduğunuz yerin çevresinde olan bir kuryeyi tercih etmeniz olacaktır.

Örneğin Şişli’de oturuyorsanız Şişli Kurye çağırmanız mantıklıdır.  Hem teslimat süresinin uzamaması hem de kurye personellerinin iyiliği için oturduğunuz bölgeye çok uzak olan kurye şirketlerini çağırmak yerine daha yakınlarda hizmet veren şirketlerden yararlanmak daha doğrudur. Örneğin Anadolu yakasında oturuyorsanız Anadolu yakası kurye şirketlerinin birinden hizmet almanız faydalı ve avantajlı olacaktır.

Hızlı Kurye Neden Tercih Edilmelidir?

Hızlı kurye hizmetini tercih etmenin birçok sebebi vardır.  Hızlı kuryeler, şehir içinde gönderilerinizi çok hızlı bir şekilde istenilen noktaya ulaştırır. Acil gönderilerinizde kullanacağınız hızlı kurye sayesinde büyük şehirler bile en fazla 1 saat içerisinde gönderilerinizi teslim edebilir veya teslim alabilirsiniz.

Kurye hizmetleri, ülkenin her yerine verilir ve size uygun olan kuryeyi seçerek güvenli bir hizmet alabilirsiniz. Gönderileriniz, deneyimli kurye personelleri tarafından özenle taşınarak doğru kişilere teslim edilir. Özellikle yakın mesafelerde kullanılan hızlı kuryeler motosiklet ile hizmet vererek günün en yoğun saatlerinde bile trafikten etkilenmez.

Güvenli ve hızlı şekilde ulaştırılacak gönderileriniz, kurye personelleri tarafından hiçbir zarar görmeden teslim edilir. Sadece motorla değil başka motorlu araçlar kullanılarak da verilebilen bu hizmetler, daha uzak mesafelere ve daha büyük ebattaki gönderileriniz için otomobil kullanılarak da verilebilir. Bazı e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken de hızlı kurye seçeneği vardır. Bu hizmet ile, gönderiniz kargo ile geleceği sürenin yarısından bile daha az bir sürede elinize ulaşır. Kağıthane kurye ile göndereceğiniz gönderiler, hızlı kurye ile en fazla 1 saat içinde İstanbul’un tüm ilçelere ulaştırır.

Özellikle yemek siparişlerinizde hızlı kurye seçeneğiyle yemeğiniz üzerinde buharıyla size ulaştırılır. Hızlı kuryeler normal kuryelere göre daha fazla maliyetli olsa da hızı düşünüldüğünde tercih edilebilir bir hizmettir.

Hızlı Kurye Avantajları Nelerdir?

Hızlı kuryelerin en büyük avantajı hızlı olmasıdır. Şehir içindeki tüm gönderileriniz birkaç saat içerisinde mesafe ne olursa olsun teslim edilir. İstanbul kurye hizmeti veren kurye şirketleri böylesine yoğun trafikli ve kalabalık şehirde bile çok hızlı hizmet verirler. İstanbul içinde tüm ilçelere hizmet veren kurye şirketleri veya özel kuryeler, motosiklet kullanarak trafikten etkilenmeyerek kısa sürede gönderilerinizi istediğiniz noktaya ulaştırır.

Aynı zamanda hızlı kurye hizmeti sayesinde, gönderinizin ulaşmasını istediğiniz saat aralığını da belirtebilirsiniz. Özel olarak belirteceğiniz bu saat aralığında gönderiniz bir dakika bile gecikmeden teslimatı gerçekleştirilir. Aynı zamanda hızlı kurye hizmetlerini verecek kurye personelleri, kurye şirketleri tarafından özenle seçilir. Hızlı olmaları gerektiğinden motor kullanmada deneyimli ve hizmet verdikleri çevrenin caddelerine, yollarına hâkim olan dikkatli kişiler arasından seçilir. Bu sayede gönderileriniz güvenli kişilere teslim edilmiş olur.

Ankara kurye şirketlerinin özenle seçtiği kurye personelleri sayesinde teslimat sürecinde hiçbir aksaklık yaşamazsınız. Kurye hizmeti alınırken adres değişikliği gibi ani değişiklikler söz konusu olduğunda kurye personeli veya kurye şirketinin operasyon merkeziyle iletişime geçerek bu değişikliği belirtebilirsiniz. Aynı zamanda Bursa kurye şirketi gibi diğer kurye şirketleriyle teslim edilecek gönderileriniz birçok farklı içerikte olabilir. Hediye, evrak, belge, yemek veya kişisel bir eşyayı kurye ile gönderebilirsiniz.

Kurye ile gönderilemeyecek bazı ürünler vardır. Bunlar tehlikeli maddeler ve taşınması yasak olan ürünlerdir. Oksitleyiciler, yanıcı sıvı veya katılar, aşındırıcılar patlayıcılar gibi maddeler, bu tehlikeli maddelere örnek verilebilir. Bu yüzden kurye çağırırken bu gönderileriniz için kurye hizmeti alamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Hızlı kuryeyi çağırmadan önce, teslimat sürecinin hızlı olabilmesi için gönderinizi hazırda bekletmeniz de önemlidir. Doğru şekilde ambalajladığınız gönderinizi kurye personelleri gelince bekletmeden verebilmeniz için hazır etmeniz önemlidir. Özellikle Avrupa yakası kurye gibi yoğun yerlerde çalışan kurye personelleri zaman baskısı altında gün içinde birçok gönderi teslimatı gerçekleştirirler. Hem onların yüklerini hafifletmek için hem de gönderinizin hızlı teslimatı için gönderiniz hazır olmalıdır.

Gönderinizi doğru paketlediğinizden emin olmanız, gönderinizin güvenliği için önemlidir. Doğru şekilde paketlenmeyen gönderilere taşıma esnasında zarar gelebilir veya doğru kapatılmayan kolilerden gönderileriniz düşerek kaybolabilir. Ayrıca Kartal kurye şirketinin kurye personeli, birden fazla gönderiyi aynı anda teslimata çıkabilir. Bu durumlarda doğru paketlenmeyen gönderileriniz, başkalarının gönderileri ile karışabilir ve sigortanız olsa bile bunu karşılamaz. Çünkü doğru paketlemediğiniz gönderilerinizin sorumluluğu sizin üzerinizdedir.

Kurye personelleri gönderiyi sizden hangi şekilde aldıysa bunu not eder. Gönderinin boyutu ve içeriği gibi tüm detayları alan kurye personeli, gönderiyi aynı şekilde teslim etmek zorundadır. Ancak doğru paketlemediğiniz için hasar alan bir gönderi kurye şirketlerinin sorumluluğunda olmaz.

Hızlı kuryelerin bir diğer avantajı gönderilerinizi hasar güvencesiyle taşımalarıdır. Sigortalı olarak taşınan gönderilerinize hasar gelmesi durumunda maliyetleriniz karşılanır. Kurye personelinden kaynaklı veya Pendik kurye şirketinden kaynaklı herhangi bir hasar veya kaybolma durumu yaşandığında, sigorta sayesinde ek bir maliyete katlanmak zorunda kalmazsınız.

Hızlı Motorlu Kurye

Hızlı motorlu kuryeler motosiklet ile hizmet veren ve birkaç saat içerisinde gönderileriniz istediğiniz yere ulaştıran kurye hizmetleridir. Hızlı motorlu kurye sayesinde acil olan gönderilerinizi, istediğiniz zaman dilimi içerisinde istediğiniz noktaya ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı kuryeler 7/24 kurye olarak çalıştıklarından haftanın her gününde ve günün her saatinde gönderileriniz için kurye hizmetlerini kullanabilirsiniz. Kurye hizmetleri sigortalı olarak taşıdığı gönderileriniz için güvenli ekipmanlar kullanarak güvenli şekilde teslimat gerçekleştirir.

Genellikle evrak gibi küçük gönderileriniz için motorlu kuryeler kullanılır. Bunun nedeni büyük gönderilerin motor ile taşınamamasıdır. Kurye motorlarında gönderilerin konulduğu yer çok büyük bir bölüm değildir ve belirli boyuttaki gönderiler için uygundur. Aynı zamanda korunaklı olan bu taşıma yeri sayesinde, gönderlerinizin yağmur gibi kötü hava koşullarından etkilenmeden, hasar almadan teslimatı yapılır.

Hızlı Moto Kurye

Hızlı moto kuryeler, motosiklet ile hizmet verirler. Kurye hizmetlerinde birçok teslimat şekli vardır. Motosiklet ile verilen hizmetlerin dışında yaya olarak, diğer motorlu araçlar ile veya bisiklet ile verilen kurye hizmetleri de vardır. Büyük gönderiler ve uzun mesafeler için verilen hizmet motorlu araçlarla verilirken daha yakın mesafelerde küçük boyuttaki gönderiler için bisiklet ile hizmet verilebilir. Bisiklet ile çalışan kurye personellerinin sırtında kare şeklinde orta boyutta bir çanta olur.

Su geçirmez ve korunaklı olan bu çanta ile genellikle yemek gibi gönderiler taşınır. Yemek şirketlerinin paket servisi için kullanılan bisikletli kuryeler sayesinde, maliyetsiz şekilde teslimat yapılır. Örneğin Sultanbeyli’deki yemek şirketleri Sultanbeyli kurye ile yemek siparişi verenlere yemekleri gönderirler. Ayrıca bu yemek şirketleri kendi kurye hizmetlerini de verebilirler. Alacakları kurye personelleri ve araçlarla sürekli olarak paket servis verebilirler.

Özellikle gece vardiyasında çalışan kişiler çok fazla yemek siparişi verir. Bu yemeklerin soğumadan hızlı şekilde gönderilmesi için moto kuryeler kullanılırken, çok yakın mesafeler için bisikletli kurye kullanabilir. Büyük şehirlerde kuryelere olan talep çok fazladır. Bu yüzden bazen boşta motosiklet olmayabilir. Bu durumlarda da gönderinin teslim edileceği yer çok uzak değilse bisiklet ile teslimat yapılabilir.

Başka teslimat şekilleri de vardır. Bunlardan biri de dağıtım şeklindeki teslimat şeklidir. Dağıtım yapan Güngören kurye, belirli bölgelerde broşür, insert, duyuru metni, süreli veya süresiz yayınlar, davetiyeler veya gazete gibi dokümanları dağıtırlar. Bazı işletmeler belirli yerlere dağıtım yapılmasını isteyebilir. Örneğin bir caddedeki belirli mağazalara bir evrak veya kart dağıtımı yapılabilir ve bunun için kurye hizmetlerinden yararlanılır. Buna sektörel dağıtım da denir.

Diğer bir dağıtım şekli de elden dağıtım olarak adlandırılır. Alışveriş merkezlerine, kalabalık caddelere veya dağıtım yapılmasını isteyen kişinin belirttiği yere broşür gibi ürünlerin dağıtımı yapılır. Bu dağıtımlar genellikle yaya olarak gerçekleştirilir. Özellikle hanelere yapılan dağıtımlarda birbirine yakın yerlerde, yaya olarak istenilen ürün posta kutularına veya kapılara bırakılır.

VIP dağıtım hizmeti de kurye şirketleri tarafından verilen diğer bir teslimat şeklidir. Genellikle kurye şirketinin sürekli ve sadık müşterilerine verilen VIP kurye hizmetinde, çok hızlı ve güvenli şekilde teslimat yapılır ve burada önemli olan, kurye personelini göndericinin seçmesidir. Kurye şirketinin kurye personelleri arasından hangisinin size hizmet vermesini istiyorsanız o kişiyi seçebilirsiniz.

Kurye personellerinin bazıları aynı şirkette yıllardır çalışıyorken bazıları yeni işe başlamış olabiliyor. Bu durumlarda müşteriler deneyimli olan personelden hizmet almak isteyebilirler. VIP kurye hizmeti diğer kurye hizmetlerine göre daha yüksek ücretli olsa da gönderinizin güvenli açısından tercih edilebilir bir hizmettir.

Sadece eczanelere hizmet veren kurye teslimat şekli de bulunur. Eczane kuryeler, eczanelerde biten ilaçlar için ecza depolarına giderek ilaçları eczanelere ulaştırabilirler. Aynı zamanda bu kurye şirketleri ilaç ihtiyacı olan ve nöbetçi eczaneler evlerine uzak olan hastalar için de ilaç ulaştırabiliyorlar.

Hızlı E-Ticaret Kurye

Kuryelerin en fazla kullanıldığı yer şüphesiz e-ticaret siteleridir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle internet alışverişleri yaygınlaştı ve bu internet sitelerinin insanlar tarafından kullanımı arttıkça sitelere olan güven de arttı.

Ödeme kolaylıkları sağlayan e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığınızda e-ticaret kurye aracılılığıyla gönderiniz size teslim edilir. Alışveriş siteleri genellikle kargo şirketlerini kullansa da özellikle hediye almak için kullanılan siteler, paket servisi yapan yemek şirketleri gibi yerler kurye ile hizmet veriyor. Kurye şirketleri ile anlaşabildikleri gibi kendi kurye hizmetlerini de veren hizmetler, gün içinde şehir içinde gönderileri ulaştırıyorlar.

Şehirlerarası kurye hizmeti veren kurye şirketleri de var. Bunlar genellikle motorlu araçlarla hizmet veren ve gün içinde teslimat yapan şirketler oluyor. E-ticaret sitelerinden aldığınız bir ürün başka bir şehirden gelebilir. Bu durumlarda da alışveriş yaparken gün içerisinde teslim edilmesini talep ettiyseniz kargo şirketleri ile bu mümkün olmayacaktır. Bu yüzden hızlı kuryeler kullanılarak gönderiniz en kısa zamanda teslim edilir.

Motorlu kuryelerin en fazla kullanıldığı yer olan yemek şirketleri, aynı zamanda kendi sitelerinde bir puanlama sistemi de oluşturarak kendilerini iyileştirmeyi amaçlıyorlar. Özellikle kurye personelinin verdiği hizmetin kalitesi bu puanlamada etkili oluyor. Teslimatın hızı, kurye personelinin hoşgörülü olup olmadığı ve davranışları bu puanlama ile değerlendiriliyor. Alıcılar, kurye personellerinin bu özelliklerini 5 üzerinden değerlendiriyorlar. Kurye şirketleri veya yemek şirketleri de bu değerlendirmeler doğrultusunda kurye personellerini ödüllendirme veya herhangi bir hata olduğunda yaptırım uygulayarak hizmetin kalitesini arttırmayı amaçlıyorlar.

K3 taşıma belgesi ile çalışan kurye şirketlerinin Ulaştırma Bakanlığı onaylı çalışıyor olması da önemlidir. Yetkili şirketlerden hizmet almak, gönderinizin güvenliği için önemlidir ve kurye şirketini seçerken bakanlık tarafından verilen K3 belgesine sahip olup olmadığına bakılmalıdır.

Hızlı Kurye Gönderme

Hızlı kurye ile gönderi göndermek artık çok kolay. Bunun sebebi artan talep doğrultusunda birçok kurye şirketinin ortaya çıkmasıdır. Seçeneğinizin bol olduğu Sarıyer kurye piyasasında hem özel kurye hizmeti verenler hem de şirketi olanlar vardır.  Hızlı kurye gönderimi için ilk olarak kurye şirketi tercihinizi yapmalısınız. Daha sonra iletişim numaralarından ulaşarak gönderiyi teslim alacakları adresi belirterek kurye personelini çağırabilirsiniz.

Çağırdığınız kurye personeli size ulaşana kadar paketinizi hazırda bulundurmanız teslimat sürecinin hızlı olması için önemlidir. Kurye personeli geldiğinde gönderinizin ulaşması gereken adresi açık ve doğru bir şekilde belirtmeniz önemlidir. Gönderiniz yanlış bir adrese giderse bu sizin sorumluluğunuzdadır. Belirttiğiniz adres ve alıcının kişisel bilgileri ile iletişim bilgilerini de verdikten sonra kuryeyi alıcı adresine gönderebilirsiniz. Kurye hizmetleri verilirken teslimat şekillerinde biri imzalı ve raporlu teslimattır.

Alıcı adresine ulaşan kurye, gönderiyi imza karşılığı teslim eder ve daha sonrasında göndericiye bir rapor sunar. Bu raporda, teslimatla ilgili ayrıntılar ve teslimat sürecinde oluşan başka olaylar yer alır. Bu teslimat şeklinde imza ve rapor zorunludur. Ayrıca bu teslimatta, alıcı adresinde bulunamadığında bilgi formu bırakılır. Bilgi formunu gören alıcı, kurye personeline ulaşarak gönderiyi getirmesini talep edebilir. Bu durumlarda bazı kurye şirketleri ek bir ücret talep etmezken bazıları edebilir. Bu kurye şirketlerine göre farklılık gösterebilir.

İmzasız ve raporsuz şekilde de teslimat gerçekleştirilebilir. Alıcı adresine giden kurye personeli, gönderiyi alıcısına teslim eder, karşılığında imza istemez ve göndericiye rapor sunmaz.  Bankalar, müşterilerine dağıtacakları banka veya kredi kartları için de kurye şirketlerinden yardım alabilirler. Bu teslimat şekli de imzalı ve raporlu şekilde yapılır. Ayrıca kart tesliminde alıcıdan kimlik ibrazı istenir. Daha sonra ilgili bankaya rapor sunulur.

Şehirlerarası Hızlı Kurye

Kurye hizmetleri şehir içi kurye dışında şehirler arası da hizmet verebiliyor. Şehirler arası kuryeler, motosiklet veya binek otomobil ile veriliyor. Özellikle birbirine yakın şehirler arasında yapılan taşımacılıkta motosiklet kullanılabiliyor. Normalde kuryeler şehir içinde hizmet verirler ancak müşterilerinin talepleri doğrultusunda yakındaki şehirlere de teslimat gerçekleştirirler.

Kurye hizmetleri birçok farklı şekilde verilebilir. Bunlar talebe göre farklılık gösterir. Bu kurye hizmetlerinden bazıları gece kurye, acil kurye, ekspres kurye, VIP kurye, uçak kurye, hızlı kurye, eczane kurye olarak sayılabilir. Gece kuryeler özellikle akşam 7’den sonra hizmet veren gece boyu teslimat gerçekleştiren kurye hizmetidir. Acil kuryeler de acil gönderilerinizde günün her saatinde ulaşabileceğiniz kuryeler olarak karşımıza çıkar. Bir diğer kurye çeşidi olan ekspres kuryeler de hızlı kurye olarak hizmet verirler.

Diğer kurye hizmetlerine göre daha yüksek ücretlidir ancak gönderinizi birkaç saat içinde teslim eder. VIP kurye de kurye şirketlerinin elit müşterilerine verilen bir hizmettir. Hem hızlı olmasıyla hem de kurye personelini sizin seçmenizi sağlamsıyla güvenli ve kaliteli bir hizmet verir. VIP kurye hizmeti herkese verilmemekle birlikte, kime verileceğini kurye şirketi belirler.

Uçak kuryeler havalimanına gelen veya havalimanından gidecek gönderilerinizi havalimanından alabilir veya uçağa götürebilir. Özellikle yurtdışından gelen ürünleriniz uçak kargo ile havalimanına indiğinde, uçak kuryeler sayesinde havalimanından alınarak evinize kadar ulaştırılır. Bunun dışında yurtdışına bir gönderiniz varsa, uçak kargo ile göndereceğiniz bu paketi uçak kurye ile uçağa saatinde ulaştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi havalimanı olduğunu ve uçak kalkış veya iniş saatini kurye personeline belirtmeniz olacaktır.

Şehir İçi Hızlı Kurye

Kuryeler genellikle şehir içinde hizmet verir. Kısa mesafelerde gün içinde birçok teslimat gerçekleştiren kuryeler, büyük şehirlerde bile birkaç saat içinde gönderilerinizi teslim ederler. Şehir içindeki kurye hizmetleri genellikle motorlu kuryeler ile verilir. İzmir kurye, İzmir içinde tüm ilçelere hizmet verir. Gün içinde verilen bu hizmet ile tüm gönderilerinizi en kısa sürede istediğiniz noktaya ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un kalabalık ilçelerinde de hizmet veren kuryeler yoğun bir tempoyla çalışırlar. Örneğin Üsküdar kurye çalışanları gün içinde çok fazla gönderi teslim ederler.

Hızlı Kurye ile Normal Kuryeler Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Hızlı kuryeler, acil gönderilerde kullanılırken normal kuryeler genel gönderiler için kullanılır.
  • Hızlı kuryeler, istenilen zaman diliminde teslimat gerçekleştirirken normal kuryelerin teslimatı birkaç saati bulabilir. Bu büyük şehirlerde daha da artabilir.
  • Hızlı kuryeleri genellikle işletmeler kullanırken normal kuryeleri herkes kullanır.
  • Normal kuryelere göre hızlı kuryeler daha yüksek ücretlidir.
  • Hızlı kuryeler, acil gönderiler için kullanıldığından günün her saati hizmet verir ancak normal kuryelerin belirli çalışma saatleri vardır.

Neden Kargo Yerine Hızlı Kurye Kullanılmalıdır?

Kargolar daha büyük ebatlı ve daha uzun mesafeye gidecek gönderiler için kullanılırken kuryeler genellikle şehir içinde ve daha küçük boyutta gönderilerin teslimatında kullanılır. Ayrıca kargo şirketlerinin bir gönderiyi teslim etmesi günler alırken kuryelerin teslimatı saatler içeresinde gerçekleşir.

Kurye ile alacağınız hizmet kargo ile alacağınız hizmete göre çok daha hızlı ve güvenlidir. Kargo şirketiyle göndereceğiniz paket, günler boyunca kargo şirketinde kalır ve belirli şubelere sevk edilir. Önce gönderilecek ile gider daha sonra ilçedeki kargo şubesine ve son olarak gidecek bölgenin kargo şubesine gönderilir. Birçok farklı yer gezen gönderinizin kaybolması veya hasar görmesi olasıdır. Ancak kurye hizmetlerinde gönderiniz sizden alınarak hiçbir yere uğramadan direkt olarak alıcıya teslim edilir.

Ayrıca kargo şirketlerinde gönderinizi takip ederken sadece o an bulunduğu şubeyi görebilirken kurye şirketiyle göndereceğiniz gönderinizi GPRS sistemi sayesinde haritadan anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Kargo hizmetleri tüm taşıma modları kullanılarak verilebilir ancak kuryelerin kullandığı tek taşıma modu karayoludur. Bu yüzden verilen hizmetin fiyatı daha düşük olabilir. Özellikle yemek siparişlerinde dakikalar içerisinde kurye sayesinde teslimat gerçekleşir.

Kurye şirketlerinden alacağınız hizmetin farklı şekilleri vardır ve ihtiyaçlarınıza yönelik farklı hizmetler alabilirsiniz. Gece göndereceğiniz kuryelerde gece kurye, hızlı bir şekilde ulaşmasını istediğiniz acil kuryelerinizde hızlı kurye, ekspres kurye veya acil kurye, havalimanına gidecek paketiniz için uçak kurye, kurye personelini seçebileceğiniz hızlı ve güvenli kurye hizmeti için VIP kurye hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız kuryenin hizmetini kendiniz seçebildiğiniz gibi VIP kurye hizmetinde, sadece sizin kuryeniz teslim edilir. Normal kurye hizmetlerinde aynı istikamete gidecek olan birden fazla gönderi taşınabilirken VIP kurye sadece sizin kuryeniz için çalışır.

Aynı zamanda kurye şirketlerine ulaşım kargo şirketlerine ulaşmaktan daha kolaydır. Birçok kurye şirketi vardır ve bu yüzden şirket seçeneğiniz fazladır. Kapınıza kadar gelerek gönderinizi teslim alan kurye personeli, alıcının kapısına kadar ulaştırır. Bu yüzden evden çıkmadan paketinizi ulaştırabilirsiniz. Kargo şirketleri ile göndereceğiniz bazı gönderileriniz için bizzat kendiniz kargo şirketine giderek gönderiyi teslim etmeniz gerekir.