Şehirlerarası Kurye

Şehirlerarası Kurye

Şehirlerarası Kurye Hizmeti

Kuryecilik sistemi son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde de geçmişten bugüne kullanılan kargo sisteminden daha farklı, daha kullanışlı ve gün geçtikçe daha ön plana çıkan bir sistem olmaya başlamıştır. Kurye genel anlamı ile değerli evraklarımızı, paketlerimizi ya da bir yerden bir yere ulaştırılması gereken malzemeleri daha hızlı, bireysel güvenlikli olarak taşınılması anlamına gelebilen sistemin adı ya da yapılan işe genel olarak verilen isimdir.

 

Özellikle gönderilerini acil olarak bir yerden bir yere taşıtmak isteyenler tarafından tercih edilen kurye sistemi artık sadece şehir içinde değil şehirler arası gönderimlerde de çok fazla tercih edilmektedir. Acil olan gönderilerin daha kısa bir zamanda ve daha güvenilir bir şekilde taşınması isteği şehirler arası kurye hizmetleri konusunda daha çok yatırımların yapılmasına sebebiyet vermiştir.

 

İstanbul Şehirlerarası Kurye Nedir?

Bugün kuryecilik sistemi şehir içi kurye ya da şehirler arası kurye ve son zamanlarda gelişmekte olan ülkeler arası kurye olarak değerlendirilebilmektedir. Kurye ya da kuryecilik sistemini incelediğimizde büyük şehirlerimizdeki yoğun trafikten dolayı ve bir yerden bir yere ulaşım zorlukları içerisinde daha çok tercih edebilmektedir. Ayrıca şehirler arası kurye talebi de gün geçtikçe İstanbul şehirlerarası kurye ya da diğer şehirler arası kuryeler gibi her geçen gün artmaktadır.

 

Kurye, değerli evrakların ya da ürünlerin istenilen zamanda istenilen kişiye direkt elden teslim edilmesine yarayan bir sistemdir. Kurye personelleri ürün teslimatında muhatap olduğunuz ve karşı tarafa paketini ya da kuryenizi teslim edecek olan kişidir. Birebir işlem yapılması nedeni ile şehirler arası kurye gönderimi yaparken arada hiçbir aracıya gerek kalmaksızın muhatap olacağınız kişi bir tanedir.

 

Şehirlerarası Moto Kurye Neden Tercih Edilir?

Kurye sisteminin genel olarak tercih edilme sebeplerinin başında büyük şehirlerimizdeki yoğun trafik ve genel olarak tüketicilerin ya da bunu kullanıma ya da kullanmaya talep olan şirket ya da şahısların işlerin aciliyetinden dolayı olmaktadır. Bugün şehir içi kurye, kargoculuk sistemine göre daha hızlı ve sonuca odaklı çalışabilmektedirler. Herhangi bir iletimizi kargo sistemi ile göndermeye kalktığımızda gün içinde ya da anında gönderim şekli maalesef mümkün olamamaktadır. Kargo ile ürün ya da evrak göndermeye kalktığımızda hem alım vakitleri hem de ulaştırma vakitleri çok uzun sürelere yayılmakta ve bu süreç içerisinde zaman ve sonuç kaybına yol açmaktadırlar.

 

Kargo firmaları zaman zaman tüm gönderilerimizi almakta sorun çıkarabilmektedirler. Kuryeler ise tüm gönderi ve taleplerimizi bireysel olarak birebir karşılayabilmekte ve hızlı, bireysel, korunaklı olarak teslim edebilmektedirler. Gün geçtikçe artan kuryecilik sistemi ülke genelindeki evrak, koli ya da e-ticaret sitelerinden satın almış olduğumuz ürünlerin taşınması dışında son yıllarda günlük ihtiyaçlarımızın giderilmesinde de kullanılmaktadırlar. Birçok şirket ya da firma gıda sektöründe, marketçilik sisteminde ya da buna benzer günlük gidiş gelişlerin yoğun olduğu sektörlerde kurye ya da kuryecilik sistemini kullanmaktadırlar.

 

Kısaca özetlemek gerekirse kuryenin tercih edilme nedenlerinin en başında zamandan tasarruf etmek gelir. Hızlılığın ön planda olduğu kurye gönderilerinde trafik, hava şartları gibi durumlar engelleyici bir içerik taşımamaktadır. Kurye, gönderilerinizi zamanında ve tam saatinde istediğiniz kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Kayıp durumları yaşanmaması ve tam zamanında teslimat için şehirler arası kurye hizmeti de tıpkı şehir içi gibi tercih edilebilir bir sistem haline gelmiştir.

 

Şehirlerarası Motorlu Kurye Nerelerde Kullanılır?

Birçok firma kendi bünyesinde, sektörlerinin yönlendirmesine göre kendi kuryelerini sisteme dahil etmekte ve kurye filosu kurabilmektedir. Genel olarak gıda sektöründe, restorantlarda, kafelerde ya da marketlerde bunlarla karşılaşabilmekteyiz. Şirketlerin ve büyük firmaların günlük evrak,  paket ya da buna benzer gönderilerini karşılıklı teslim alma ve teslim etme süreçlerini karşılayabilmek için sektörde birçok kurye hizmetleri veren firmalar da bulunmaktadır. Sektörün talep ve arzına göre kurye çeşitlemeleri de her geçen gün artmaktadır. Bunlardan örneklemeler yapmak gerekirse motokurye, hafif ticari araçla kurye, yaya kurye gibi çeşitlemeler bulunmaktadır. Ayrıca kargoculuk sistemindeki tıkanmalar ve gecikmeler nedeniyle şehirler arası kurye ya da ekspres kurye gibi alternatifler de ortaya çıkmaktadır.

 

Gönderim yapacağınız yer kurye teslimat sınırları içerisinde olduğu sürece sadece taşınması yasak olan ürünler dışında tüm gönderileriniz istediğiniz yere taşınabilmektedir. Bu taşıma esnasında özel kurye firmaları devreye girer ve sağlıklı, güvenli bir şekilde paketleriniz istediğiniz yere ulaştırılır.

 

Şehirlerarası Acil Kurye Avantajları Nelerdir?

Kuryelerin tercih nedenlerinin başlarında gelen sebeplerden biri de talebimiz doğrultusunda iletişime geçtiğimiz kurye ya da kurye firmaları çok kısa sürede alım yapabilmekte ve teslim saatleri ile ilgili bilgiyi planlayarak anında verebilmektedir. Bu hızın ve planlamanın tasarruf açısından bize sağlayacağı getirisi çok yüksektir. Örneklemek gerekirse bugün birçok mali müşavirlik firmaları gün içerisinde vergi daireleri ya da resmi dairelere anlık evrak getir götür işlerini yapmaları gerektiğinde kuryeler ile temasa geçerek hem zaman kaybından tasarruf edebilmekte hem de bu iş için kendi bünyelerinden bir eleman görevlendirmemiş olmaktadırlar.

 

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi kuryeler ve kuryecilik sistemi bugün ticaret sektöründe hemen hemen her kolda kullanılmaya başlanmışlardır. Son dönemde gelişmekte olan Şehirler arası kurye sistemi de kendine özgü tarzı ile kargoculuk sistemine göre daha avantajlı ortamlar sağlamaktadır. Şehirler arası kuryecilikde şehirler arası ekspres kurye ve Şehirler arası moto kurye olarak her türlü hizmeti sağlamaktadırlar. Şehirler arası kuryecilik hizmeti veren firmalar  bugün Türkiye genelindeki bir çok ilde kendi şubelerini açmakta ve Bursa şehirler arası kurye ya da Kocaeli şehirler arası kurye gibi şubeleri ile hizmet vermeye devam etmektedirler.

 

Kurye zamanı kıymetli olanlar için ve zamanla yarışanlar için çok avantajlıdır. Gece ve gündüz ne zaman isterseniz kurye hizmeti gönderilerin için her daim çözüm süreçleri ile yanınızda olacaktır.

 

Şehirlerarası Vip Kurye Nasıl Çağırılır?

Bugün kendi sektörümüze göre oluşturmamız gereken kurye taleplerimiz için sanal ortamda ya da bu tip firmalarla çalışan diğer şirketlerle irtibata geçilip hangi firma ya da hangi kurye firması ile çalışılabileceği önceden tespit edilebilmektedir. Gönderim yapacağımız ürün ya da evrak veya gönderinin ağırlığına göre hangi çeşit kuryeden talep edeceğimizi belirlememiz gerekmektedir. Sisteme dahil olan yaya kurye, motokurye ya da şehirler arası arabalı kurye  gibi çeşitlerden bize en uygun olanın seçilmesi ürünümüz ya da teslimatınızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

 

Göndereceğiniz ya da aldıracağınız paketler, ürünler, ilaçlar gibi tüm hizmetler için kurye çağırabilirsiniz. Kurye çağırırken öncelikli olarak hangi konumdan hangi konuma ve ne tür bir paket gönderimi yapacağınızı bildirmeniz ve ona göre fiyatlandırma aldırmanız gerekmektedir. Fiyatlandırma tarafınızca onaylandığı takdirde istediğiniz tarih ve saat dilimine göre size bir randevu verilecektir. Kurye sisteminde çalışan firma ve personelleri tam zamanında hareket etmek için programlanmış gibilerdir. Çağırıldıkları saat ve teslim edecekleri saat konusunda çok hassastırlar.

 

Şehirlerarası Motor Kurye Çağırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sistem içerisindeki kurye firmaları incelerken dikkat etmemiz gereken başlıca kurallardan biri de firmanın hangi boyutta ve hangi ölçekte olduğunun tespit edilebilmesidir. Kurye firmalarının kendine ait kurye filosunun olması, gönderilerimizin sigortalı olarak sağlıklı bir şekilde gidiş gelişleri açısından çok önemlidir. Birçok merdiven altı tabir edebileceğimiz kurye firması sadece telefon numaralarından ibaret olup, aldıkları talepleri başka firmalar üzerinden getirip götürmekte ve bunlar da büyük zaman kayıplarına yol açabilmektedir. Oluşabilecek kaza ya da benzeri durumlarda büyük kayıplara yol açabilmektedirler. Kurye firmalarının örneklemek gerekirse kendi motorlu kurye filosu olması bize ulaştırılacak ya da gönderilecek kuryenin telefon numarası, ürünün sigortalı olması gidiş geliş vakitlerinin birebir tarafımıza iletilebilmesi için önemlidir.

 

Bahsetmiş olduğumuz piyasadaki merdiven altı firmalar siparişimizi alıp dağıtım için gönderdikleri kurye ile teslimat arasındaki zaman çok uzun vade olabilmektedir. Bu firmalar göndermiş oldukları kuryeleri o bölgede bekletmekte ikinci, üçüncü paketler ya da ikinci, üçüncü teslimatları alıp hepsini toplu olarak göndermekte ve bizi sürekli olarak oyalayabilmektedirler. Tarafımıza gönderilen kuryeler düzgün ve profesyonel kurye hizmetleri veren firmalardan seçildiği zaman alımlardan, teslim alındı formları, plakaları, telefon irtibat numaraları gibi birçok çeşitlemenin yazıldığı formları doldurmakta ve işlerini profesyonelce yapmaktadırlar.

 

Şehirlerarası Motorlu Kurye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kargoculuk sistemi paketlerimizin ya da teslim edilecek evraklarımızın ağırlık boyut ve kilogram gibi birçok çeşitlemenin bir araya gelmesi ile fiyatlandırma yaparak yüksek fiyatlar çıkarabilmektedir. Kurye ise ürün bazında daha uygun ve daha ekonomik fiyatlar ile ön plana çıkmaktadır.

Son yıllarda ticaret içerisinde rekabet koşullarının gelişmesi sonucu uygun fiyatların yanında teslimat süreleri de çok değerli ve önem arz etmektedir. Bugün şehirler arası olarak bir yerden bir yere ürün gönderimleri kargoculuk sisteminde süre anlamında daha uzun sürmektedir. Bu nedenle tercih edilme her gün artmakta olan bir şehirler arası kurye sistemi her geçen gün aktivitesini çoğaltmaktadır.

 

Büyük şehirlerimiz dışında diğer illerimizden de diğer illere Kırklareli şehirler arası kurye ya da Balıkesir Şehirler arası kurye gibi kuruluşlarla temasa geçerek gönderileriniz yapılabilmektedir. Normal kurye sistemleri içerisinde her geçen gün hızın önem kazandığını belirtmiştik. Bu ve buna benzer sebepler dolayısıyla şehirler arası hızlı kurye ya da şehirler arası hızlı kargo gibi sistemlerde bugün çoğalmaktadır. Ülke genelinde hizmet veren kargo şirketlerinin fiyatlarının yüksek olabileceğini belirtmiştik. Bununla beraber şehir içindeki kurye fiyatlarının şehiriçi kargo fiyatlarından daha uygunluğu bugün şehirler arası kurye fiyatları ile de ortaya çıkmaktadır.

 

Şehirlerarası Özel Motosikletli Kurye ve Kurye Hizmet Çeşitleri Nelerdir?

Tabi bütün bunların yanında daha farklı bir pozisyon olan genellikle önemli ve acil konularda da tercih edilebilen şehirler arası özel kurye sistemleri de mevcuttur. Kurye çeşitleri içerisinde büyük şehirlerimizde genellikle moto kuryeler tercih edilebilmektedir. Motokuryeler genel pozisyonları gereği yoğun trafik içerisinde hızlı hareket edebilmektedirler. Motokuryeler tercih edilebilme nedenlerinin en önemlisi başlangıç noktalarına hızlı ve varış noktalarına da hızlı bir şekilde varabilmektedirler.

 

Şehirlerarası Moto Kurye Seçim Kriterleri Nelerdir?

Kurye talep ya da gönderilerimizde dikkat etmemiz gereken sebepler arasında kurye hizmetleri veren firmaların kuruluş ve kuruluş süreleri de ayrıca değerlendirilmelidir. Kuryecilik sistemi içerisindeki kuryeler ülkemiz genelindeki uygulanması istenilen tüm kural ve kanunlara da ayrıca uymakta ve bunları uygulamakta önem arz etmektedirler. Dünya genelindeki taşınabilir malların güvenirliği ve ülke güvenliğini tehlikeye düşürebilecek malzemelerin de kurye ya da kuryecilik sisteminde taşınamayabileceği hususuna özellikle dikkat etmelidirler. Bu ve buna benzer nedenler dolayısıyla kuryelere teslimatımızda göndereceğimiz ürünlerin ne ve ne için gönderildiği içerikleri konusu ayrıca ifade edilmektedir.

 

Bu arada şehirler arası arabalı kurye hizmeti ürünlerinizin büyüklüğü ağırlığı ve boyutlarına göre hafif ticari araçlar ya da gönderinizin durumuna göre diğer araçlar ile de oluşturulabilmesi ve kargo firmalarıyla yaşadığınız bir çok kötü tecrübeden payımıza düşeni almadan gönderileriniz kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Piyasada kurye hizmeti veren çeşitli kurye çözümleri vardır. Bunlar şehir içi kurye, şehirler arası kurye, motokurye, vip kurye, hızlı kurye, arabalı kurye, hafif ticari arabalı kurye, ekspres kurye, gece kuryesi, ecza kurye gibi isimlendirilir. Her birinin kendi kategorisinde görev şekilleri farklıdır. Şehirler arası kurye işlemlerinde genellikle hafif ticari araç kullanımları tercih edilir.

 

Şehirler Arası Moto Kurye Formları Nelerdir?

Kurye firmaları şehirler arası kurye taşıma hizmetleri esnasında teslim aldıkları malzemelerin içeriklerini, teslim tutanağını açık ve net bir şekilde yazıp göndericinin tüm bilgileri, TC kimlik numaraları ve genel bilgileri yazılmaktadır. Tüm teslimatlar, teslim edilecek noktada form üzerindeki teslim alacak kişinin adı ve soyadına yapılmaktadır.  İkinci bir alternatif sunulmadığı takdirde teslimat başka kişiye yapılmamaktadır. Ancak kargo firmalarından aksine kuryecilik sisteminde bireysel taşıma yapıldığından anında gönderici ile irtibata geçebilmekte ve alternatif isim alınabilmektedir.

 

Gönderilerinizin büyüklüğü ve ağırlığına göre anında alım ve teslim süreci başladığından dolayı birçok şirket ya da gönderici bu konuda ulaşmak istedikleri sonuçlara çok daha hızlı ulaşmakta ve her geçen gün pozisyonlarını olumlu anlamda genişletebilmektedirler.

 

Vereceğiniz kurye ile ilgili olarak mutlak teslim formu almanız çok önemlidir. Bu formda sizin tüm bilgileriniz ile birlikte kuryenizi alan kişinin bilgileri de bulunmalıdır. İsim, soy isim, iletişim bilgileri, araç plakası, gideceği yer, teslim edeceği isim gibi tüm bilgiler bu formda yazılmalıdır. Teslim alındığı tarih ve teslim edileceği tarihte bu form üzerinde belirtilmelidir. Herhangi bir aksilik durumunda ispat niteliğini taşıması açısından bu formun karşılıklı imzalanmış bir nüshasının mutlaka size verilmesi gerekmektedir.

 

Şehirler Arası Motor Kurye Anlaşması Nasıl Yapılır?

Kurye hizmetleri veren firma ile irtibata geçilerek kuryelerin hangi şartta ve hangi ürünü taşıyacağı anlatılarak ne zaman, nerede, hangi vakitte olması istenildiği ifade edilir. Bu ifadeler sonucu karşı taraftan alınmakta ve ortalama varış vakitleri tarafımıza iletilerek uygunluğu karşılıklı onaylanarak kuryeler teslim noktalarına hareket edebilmektedirler.

 

Kuryecilik hizmeti veren şehirler arası kuryeler ya da şehir içi kuryeler bölgesel olarak kurmuş oldukları filolar nedeniyle tüm il ya da ilçelerde belirli semt ve mahallelerde her an göreve hazır personel tutmaktadırlar. Bu yüzden daha önce de ifade ettiğimiz gibi daha global ve profesyonel çalışan firmalar isteklerimize daha hızlı cevap verebilmektedirler. İller arası gönderiler de şehirler arası kuryeler için örnekleme yapmak gerekirse Çanakkale şehirler arası  kurye normal hizmet verebilmekte iken bölgedeki oluşan genel potansiyeli nedeniyle şehir içi özel kurye ya da şehirler arası hızlı kurye olarak da hizmet verebilmektedir.

 

Şehirlerarası Motosikletli Kurye Fiyatları Farklımıdır?

Bütün bunların yanında şehirler arası kurye fiyatları genel olarak birbirinden ayrı olmak durumunda iken farklı fiyatlarla karşılaşılabilmesi dikkat çekmektedir. Kurye seçiminizi yaparken en ucuz olmasından ziyade daha önce yapmış oldukları işler nedeniyle oluşan referansları, potansiyelleri ve kurye filolarının değerlendirilmesi gerekmektedir. Tüm bunlar değerlendirdikten sonra oluşabilecek fiyat kriterleri diğer sektör elemanlarından alınan fiyatlarla karşılaştırılıp bir sonuca varılmalı ve tercih bu sonuçlar sonucu ortaya çıkarılmalıdır.

 

Bugün ülke genelinde büyüklüğü açısından şehirler arası kurye hizmetleri verilebilmesi için genel olarak İstanbul merkezli bir çok kurye hizmetleri veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar şehirler arası gidilecek yol mesafesine ve kullanılacak olan kurye araç cinsine göre fiyatlandırma yapmaktadırlar. Bu fiyatlandırmada harcanacak olan benzin ve hizmet bedeli şeklinde bir hesaplama yapılır.

 

Şehirler Arası Kargo Yerine Neden Şehirlerarası Moto Kurye Tercih Edilir?

Daha önce bahsetmiş olduğumuz gibi kargo firmaları bugün ülkemiz genelinindeki piyasa şartlarından dolayı ürünlerin ulaştırılmasında geri kalmakta ve uçuk fiyatları ile de dikkat çekmektedirler. Kargo firmaları çalışma kriterleri açısından gün içerisinde bulundukları semt, mahalle ya da bölgede kargoları toplar ve birçok aktarma noktalarından geçirilerek genel merkezde toplandıktan sonra ürünler gidecekleri yere doğru hareket ederler. Bu tanımlamış olduğumuz sistem içerisinde 2-3 kez araç değiştirip ve bu süreçte oradan oraya aktarılırken ürünlerinizde hasar oluşma pozisyonları da artmaktadır.

 

Ayrıca bu süreç uzamakta ürünün yola çıkması ve varış noktasında da aynı kriterlerden geçip il merkezi, ilçe merkezi ve mahalle noktalarındaki kendi kargo ofislerine ürünler ulaşana kadar demin ifade ettiğimiz aynı riskler aynen geçerlidir. Bu ve buna benzer sebepler dolayısıyla tüketiciler ve firmalarımız kargo firmalarından uzaklaşmakta ve bu süreçlerde başlarına gelen olumsuz nedenlerden dolayı firmalarda yetkili kişilerle bu konuları sonuçlandırma ya da oluşan maddi manevi kayıplarının karşılanmaları mümkün olmamaktadır. Mümkün olsa bile bu sonuca ulaşabilmek büyük sürelerden geçmekte ve tam karşılığını bulmamaktadır.

 

Kuryecilik sisteminde ise genel olarak bireysel taşıma olduğundan bireysel gözlemle teslim noktasından varış noktasına ki süreçte sadece bir hat üzerinden hareket edildiğinden ürünlerin daha sağlıklı daha hızlı ve güvenlik içerisinde teslimatı sağlanabilmektedir. Kurye tercih edilme nedenlerinden biri sayılabilecek olan son yıllardaki e-ticaret sistemlerinin gelişmesi nedeniyle market alışverişlerimizi de bu sistemler üzerinden yapabilmekteyiz.  Bu nedenle satın alınmış olan günlük ve taze olması gereken ürünlerde hızlı ve acil olarak tüketicilere ulaşması gerekmekte olduğundan özellikle motokuryeler ya da hafif ticari araçlı kuryeler bu sistem içerisinde çoğalmış ve çoğalmaktadır.

 

Şehirlerarası Vip Moto Kurye Personelinin Özellikleri Nelerdir?

Bugün gelişen sektörde ayrıca yetişmiş nitelikli personeller de aranmaktadır. Kurye hizmetleri veren firmalar ya da kendi firmaları olan e-ticaret firmaları ya da normal özel şirketler bu sisteme dahil olacak olan yaya kuryeler, motokuryeler ya da diğer araçlarını kullanacak insan gücü için çeşitli yatırımlar yapmaktadırlar. Yaya kuryeler için bilinçli, alıcı ile de gönderici ile de temas edebilecek kapasitede olan kişilerden seçmektedirler. Diğer branşlarda ise motorsiklet ehliyeti ya da B tipi ya da A tipi ehliyet sahibi olan kişilerden seçmektedirler. Bu seçilen kişiler profesyonel kurye firmaları tarafından eğitilmek de ve yapmış oldukları işin önemi ve şekline göre eğitimden geçirilmektedirler.

 

Tüm sistemin doğru ve itinalı bir şekilde devam edebilmesi için her sektörde olduğu gibi bu sektörde de insan faktörünün önemi çok büyüktür. Yaptıkları işin niteliğine göre işe saygı, müşteriye saygı ve kendine saygı faktörlerini genel kurallar ve kanunlar çerçevesinde yapmak için uğraş vermekte ve bu sektörün ilerlemesine fayda sağlamaktadırlar.

 

Kurye personelleri bireysel olarak gönderilerin zamanında yerine ulaştırılması açısından çok önemli poziyondadır. Ayrıca gönderiler esnasında hem kendi firmasını hem de gönderinin gideceği yere karşı sizin firmanızı temsil etmektedir. Güler yüzlü ve işini bilen personel her zaman için sektörde tercih edilen ekip çalışanlarıdır.

 

Şehirlerarası Vip Kurye Nasıl Çağrılır?

Kuryeler, talep edilen kişiler tarafından çağrılırken önceden randevu alınarak çağrılabildiği gibi bir çok global firmanın internet sitesi üzerinden de talep oluşturabilme özelliği vardır. Özellikle şehirler arası özel kurye taleplerinde randevulaşma ve talep saat ve teslim süresinin önemi çok değerlidir. Özel kurye ile gönderilecek olan gönderilen önemi anlamında ve değer ölçüsü anlamında özel olarak değerlendirilip buna göre görevlendirilecek olan kuryeler tarafından getirilmektedirler. Bu sistem içerisinde diğer normal kargo ya da diğer normal kurye fiyatlandırmalarının dışında küçükte olsa farklı bir fiyatlandırma modeli uygulanabilmektedir.

Kurye çağırmak için online sitelerde bilmediğiniz tanımadığınız kurye şirketlerini çağırmak size zaman ve maddi zararlar yaşatabilir. Tavsiye niteliğinde olan firmalar, kurumsal kurye firmaları her zaman için tercih etmeniz gereken şekiller olmalıdır. Çağırdığınız kurye sizin için çok önem taşıyan bir evrak ya da paket taşıdığı için sonsuz güven aşılaması gerekmektedir.

 

Şehirlerarası Hızlı Kurye Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Şehirlerde özel kurye fiyatları hızlı kurye, VİP kurye ya da normal şehirler arası kurye fiyatlarına göre aralarında belirli standartlar içerisinde farklılıklar oluşabilmektedir. Bu fiyat araştırmaları yapılırken normal kargo firmalarından çok daha uygun fiyatlar olduğu görülmekte olup ancak günlük ya da aylık ya da belirli süreçler içerisinde değişkenliğe uğramakta olduğu görülmüştür. Ülke ve dünya genelindeki son dönemlerde oluşan ekonomik koşullar ve nedenler dolayısıyla fiyatlar yukarıya ya da paralel anlamda aynı oranda kalabilmektedir.

 

Şehirlerarası Moto Kuryecilik Tarihi

Sonuç olarak yüzyıllar öncesinden gelen bir sistem olan kurye ya da kuryecilik sistemi bu işin ilk dönemlerinde bir yerden bir yere mektup ya da evrak taşımak için at üstünde yapılmak usulü ile başlamıştır. Gelişen süreç içerisinde ilk dönemlerde askeri sistemler içerisinde kurye denilen ya da isimlendirilen şekliyle özel evrak gelip getirilmesi şeklinde başlamıştır. Daha sonra kurulan kargo firmaları ve bu firmaların ilerlemesinin sonuçlarında ortaya çıkan negatif nedenler ile sistemin kendiliğinden ortaya çıkardığı kurye şirketleri ya da bilinen genel adıyla motokuryeler meydana gelmiştir.

 

Bugün en küçük birim olan ailelerimizin evlerinden, en büyük şirketlere kadar kullanım yelpazesi büyümüş ve büyümeye devam etmektedir.  Bu sistem her geçen gün pazar payını büyütmekte ve her an her dakika her saniye hizmet vermeye devam etmektedir. Sektörün oluşumunda ön plana çıkan kurye firmaları oluşturdukları filoları her geçen gün yenileyerek daha güçlü motorsikletleri daha yeni ve modern hafif ticari araçları, yüksek eğitimli yaya kuryeleri ile birlikte sağladıkları hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmaktadırlar. Güçlü kurye hizmeti veren firmaların, güçlü alt yapıda filolarıyla bizlerin kazan kazandır sistemleri içerisinde faydaları için önemli yerlerini her geçen gün artırmışlar ve artıracaklardır.

 

Bu firmalar özellikle son dönemlerde eğitim seviyeleri yüksek personeller yetiştirmektedirler. Gelişen çağda, gelişen teknolojinin ortaya çıkarmış olduğu teknolojik aletleri kullanabilecek kapasitede, gün içerisinde değişik karakterdeki insanlarla konuşabilecek kabiliyette, bölgesel olarak çalışmakta olan personellerin sokak, cadde ya da isimsel olarak bilgilerini en üst seviyeye çıkarmak için her gün ya da belirli periyotlar da eğitim vermektedirler.

 

Şehirler Arası Gece Kurye Taşımacılık Hizmetleri

Şehirler arası kurye hizmeti veren firmalar ayrıca normal akışkanlıkların içerisinde sağlamış oldukları hizmetin hızının ve ulaştırılması gereken ürün ya da paketin daha hızlı ulaştırılabilmesi için ülke genelindeki tüm teknolojik alt yapıda, tüm oluşturulmuş olan öncelikli ana yollardan ve otobanlardan faydalanmaktadırlar.

Ayrıca bu firmalar kazançlarını hesaplamalarının yanında, firmalara verdikleri hizmetin kalitesi yanında, çalıştırmış oldukları ya da onlar için çalışan insanların sosyal ve ekonomik güvencelerinde en üst seviyede garanti altına almaktadırlar. Bu öncelikleri nedeniyle kuryecilik sistemine yoğun olarak son dönemlerde kişisel çalışabilmek amacıyla talep artmış ve artmakta olduğu görülmektedir. Şehirler arası kurye taşımalarında yol bilgisi navigasyon sistemleri sayesinde çok kolay bir hale gelmiştir.