Vip Kurye

Vip Kurye

İstanbul VIP Kurye

Kurye hizmetleri ülkemizde ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanabilmek her türlü ekstrem şartta mümkündür. Kurye hizmetleri özellikle büyükşehirlerde ihtiyaç duyulan hızlı paket gönderimi işlerini itina ile yerine getirmektedir. Bazen yoğun trafik nedeni ile yürümek dahi mümkün olamamaktadır. Bu tür nedenlerle kurye hizmetleri alınır.

Kuryeler aldıkları paketleri istenilen noktalara bırakırlar. Bu nedenle de kuryelerin gönderi teslim süreleri 2 ile 3 saat arasında değişmektedir. Daha hızlı çözüm arayanlar için VIP hizmetleri sağlanmaktadır. İstanbul VIP kurye hizmetleri ile kurye sadece tek bir müşterinin paketini istenilen noktaya taşımaktadır. Günümüzde kullanılan en hızlı taşıma çözümü olan bu kurye hizmetlerinde fiyatlar normalden daha farklıdır.

Vip Kurye Türleri

Kurye türleri genel olarak ikiye ayrılır. Araçlı ve araçsız kurye olarak iki kısımdır. Araçsız kurye hizmetinde genel olarak dağıtım işi yakın mesafede yürüyerek yapılmaktadır. Araçlı kurye de kendi arasında ikiye ayrılır. Moto kurye ve arabalı kurye hizmetleri bu kapsama girmektedir. Sınıflandırmalar bunlar ile sınırlı değildir.

Örneğin moto kuryelerin daha hızlı teslimat yapan kurye çeşidine İstanbul VIP Express kurye adı verilir. Bunun dışında en hızlı çözümler için İstanbul VIP motor kurye hizmetinin bir çeşidi olan VIP hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmet kişiye özel çözümler sunan kuryedir. En hızlı teslimatı yapan kurye çeşidi bu kuryedir. Aynı zamanda hava kurye çeşidi de vardır. Hava alanlarına has bu kurye hava alanları arasında taşıma yapmaktadır.

Vip Moto Kurye ve Kargo Farkı Nedir?

Kurye ile kargo arasındaki en önemli fark hız farkıdır. Normal kargoların teslimat süresi iki gün kadar olabilirken ortalama bir kuryenin teslimat süreleri genellikle 3 saat civarındadır. Kargo ile kurye arasındaki temel fark bu şekildedir. Bunun yanı sıra kargo kuryeye göre daha az çeşitlidir. Kuryeler toplu dağıtım yapabildikleri halde kargolarda bu duruma pek rastlanmamaktadır.

Kurye elemanları yaya olarak da çalışabilmektedir. Bunun dışında farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kurye çözümleri bulunmaktadır. Gece yarısı kargo bulamazsınız fakat kuryede böyle bir şansınız olabilir. Aynı zamanda kurye elemanları genellikle moto sıklet kullandığından dolayı şehir trafiğinden daha az etkilenmektedirler.

Vip Motorlu Kurye İş Tanımı

Kurye iş tanımına bakıldığında posta ile kargodan farkları olduğunu görmek mümkündür. Kurye elemanları posta, mektup ya da çeşitli paketleri postaya göre daha hızlı teslim ederler. İşin mahiyetine göre tek bir noktaya dağıtım yaptıkları da olmaktadır. Kurye iş tanımı olarak çeşitli posta, evrak ya da paketlerin hızlı bir şekilde dağıtımını yapan araçlı ya da araçsız çalışan dağıtım elemanlarına verilen isimdir.

Ülkemizde kurye sektörü oldukça gelişmiştir. Özellikle pandeminin etkileri nedeni ile birçok işletme satışlarını internet ortamından gerçekleştirmektedir. Bu tür ürünlerin müşteriye ulaştırılmasında kurye aracılığı ile sunulan hizmetler önemli bir yer kaplamaktadır. Kurye hizmetlerinin sunduğu bu farklılıklar ile gittikçe büyüyen bir sektör ortaya çıkmıştır.

Vip Şehir içi ve Şehirlerarası Kuryeler

Kuryeler şehir içinde çalışabildiği gibi şehirlerarasında da çalışabilmektedir. Yakın şehirler arasın posta, paket ya da evrak taşımak için kuryeler aktif olarak görev yapmaktadır. Ülkemizde sunulan bu hizmet sayesinde büyükşehirlerin çevre şehirler ile olan iletişim imkânları da artmaktadır. Araba ile iki saatte ulaşılan komşu bir şehre kargonun iki günde ulaşması birçok açıdan sorun olmaktadır. Bu tür sorunların önüne geçebilmek için kurye hizmetleri sunulmaktadır.

Kurye hizmetlerinin genellikle trafik yoğunluğunun çok olduğu dolayısı ile de ulaşımın zor olduğu yerlerde gerçekleştiği göz önüne alındığında temel amacının büyükşehirler olduğu anlaşılır. Bunun yanı sıra büyükşehirlerin kenar kısımları ile iletişiminde de kuryeler önemli bir görev üstlenirler. Çünkü kargolar büyükşehirlerde bazı semt ve köylere haftanın sadece belirli günlerinde dağıtım yapmaktadır. Kurye ile daha hızlı bir ulaşım sağlanabilmektedir.

Vip Kurye Süreleri

Kurye süreleri değişmekle birlikte maksimum 3 saati geçmemektedir. Günümüzde çeşitli kurye hizmetleri bulunmakta olup, genel olarak istenilen sürelerde ulaşım sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra hızlı ulaşım hava şartlarının uygun olması ile mümkündür. Yine de en hızlı paket teslimatı kuryeler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. En fazla moto kuryeler 200 dakika içerisinde istenilen noktaya ulaşabilmektedirler.

Kurye sürelerinde müşterilerin özel beklentileri için farklı kurye hizmetleri sunulmaktadır. Normal kuryeden daha hızlı olan Express kurye hizmetleri genel olarak 90 dakika gibi bir sürede teslimat yapmaktadır. En hızlı kurye olan İstanbul VIP kurye dağıtım hizmetlerinde ise bu süre 60 dakikaya kadar düşmektedir. Hizmet süreleri müşterilerin beklentileri ile doğru orantılıdır.

Vip Kurye Standartları

Mesleki standartların yanı sıra kurye hizmetinde yapılan işlerde standartlar dahilinde yapılır. Ürünün teslim alındığına dair belge, ürünün ne kadar sürede ulaştırılacağına ilişkin tutanak gibi evraklar bu aşamada standartları oluşturmaktadır. Aynı zamanda kurye standartları müşterilerin beklentilerinin garanti altına alınmasına imkân tanımaktadır.

Günümüzde bir ürünün karşı tarafa iletilmesi aşamasında sigorta uygulaması da yapılmaktadır. Sigorta uygulaması ile ürünün başına taşıma sırasında bir sorun gelmesi durumunda zarar tazmin edilir. Aynı zamanda müşteriler bu şekilde gönül rahatlığı ile ürünlerini kuryeye teslim ederler. Taşıma sırasında firmaya ve kurye elemanına zimmetlenen ürünlerin paketlenmesi de standartlar dahilinde yapılabilmektedir.

istanbul Vip Kurye Firmaları

Günümüzde hizmet veren çok sayıda kurye firması bulunmaktadır. Bu firmaların bir kısmı kurumsal firmalara hizmet vermektedir. Bireysel müşterilerin beklentileri dahilinde hizmet sunan firmalarda bulunabilmektedir. Kurye firmaları müşteriye özel çözümler sunarak hızlı bir taşıma işlemi gerçekleştirmektedirler.

Müşterilerin beklentileri dahilinde şehir içi ya da şehir dışı taşıma işi için çalışan çok sayıda kurye firması yer almaktadır. Aynı zamanda bu firmalar toplu dağıtım işlerini de yaparak farklı ihtiyaçları karşılamaktadırlar. Ülkemizde yer alan kurye firmaları son teknolojinin gittiği yere doğru ilerleyerek müşterilerine kaliteli bir hizmet anlayışı ile hizmet vermektedir.  Ürün takibi, SMS ile bilgilendirme gibi teknolojiler sayesinde müşteriler kaliteli hizmet alabilmektedir.

İstanbul Vip Kurye Kiralama

Kurye hizmetleri bireysel olduğu kadar da kurumsal bir hizmettir. Günümüzde birçok sektörde paket servis hizmeti için ihtiyaç duyulan kurye elemanları kurye firmalarından kiralama ile hizmet vermektedir. Hazır gıdanın yanı sıra elektronik alışveriş sitelerinin de müşterilerine ürün ulaştırmasında kurye kiralama hizmeti aldıkları görülmektedir. Bu açıdan kurye kiralama kurumların ve firmaların ihtiyaçlarını karşılar.

  • Kurye kiralama hizmeti firmalara birçok avantaj sağlar:
  • Kurye kiralama ile firmalar eleman istihdam etmeden ürünü iletirler.
  • Kurye kiralama sayesinde ihtiyaç duyulan hızlı iletim imkânı görülür.
  • Kurye kiralama mevsimlik olabildiği gibi daha kısa süreler için de geçerli olabilir.
  • Kurye kiralama firmasında çalışan kuryeler nispeten daha deneyimli olduğundan müşterinin kaliteli bir hizmet ile tanışmasına imkân tanırlar.

Acil Kurye Nasıl Çağrılır?

Kurye hizmetleri arasında yer alan acil kurye hizmeti nöbetçi eczane gibi bireylerin ihtiyaç duyduğu kurye hizmetidir. Bazen çeşitli nedenlerle kuryelerin paket iletmesi icap edebilir. Bu acil ihtiyaç ilaç ya da tıbbi malzeme olabileceği gibi aynı zamanda önemli bir evrak da olabilir. Bu tür taşınabilir ürünlerin iletilmesinde mesai saatleri dışında da kurye hizmeti satın almak mümkündür.

Kurye hizmetlerine ulaşabilmek için genellikle çağrı merkezleri faaliyet göstermektedir. Çağrı merkezleri sayesinde kuryeler anında harekete geçerek müşterilerin acil taşıma ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Gece ya da gündüz hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin herhangi bir zaman diliminde bu hizmetten yararlanabilmek mümkündür. Çeşitli nedenlerden dolayı bu hizmete ihtiyaç duyulmaktadır.

Vip Kurye Kurumsal ve Bireysel Kurye Hizmetleri

Kurumların ve bireylerin farklı taşıma ihtiyaçları kuryeler yardımı ile gerçekleştirilebilmektedir. Kuryeler genellikle paket taşıma yapmakla birlikte evrak taşıma ya da davetiye dağıtma gibi farklı işleri de yerine getirmektedirler. Kurumsal ve düzenli işlere bakıldığında genel olarak firmaların paket dağıtımlarının ön planda olduğu görülebilir. Paket içeriği bir yemek olabildiği gibi bir market alışverişi de olabilmektedir.

Bunların yanı sıra kuryelerin taşıma yaptığı özel ve değerli ürünlere de mevcuttur. Bu ürünlerin taşınması ve iletilmesi belki de güvenlik nedeni ile müşteri tarafından gerçekleştirilememektedir. Bu tür nedenlerle hızlı ve güvenli aynı zamanda garantili taşıma için kuryeler tercih edilir. İnsanlar kendi taşımalarında risk almak yerine kuryeleri bu yüzden tercih etmektedirler.

Vip Kurye İle Taşıma Nasıl Gerçekleştirilir?

İstanbul VIP Motorlu kurye, ya da gece kurye hizmetlerinin yanı sıra tüm kurye hizmetlerinde de taşıma benzer şekilde ilerlemektedir. Müşteri talep etmek için çağrı merkezini arar. Çağrı merkezi ya da site üzerinden müşteri gereken bilgileri doldurarak talebini iletir. Alınan talep doğrultusunda en yakın kurye ilgili adrese gönderilir.

Adresten ürünü teslim alan kurye eğer özel kurye ise sadece bu adrese gitmek üzere yola düşer. Bu türden hizmetler bu yönü ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Aynı zamanda genellikle kuryenin teslimat yaptığı bilgisi müşteriye mesaj yolu ile iletilmektedir. Müşteri aldığı hizmetin türüne göre kuryeyi takip ederek ürünün teslim edilmesini görebilir. Teknolojinin sunduğu avantajlar bu aşamada yararlar sağlamaktadır.

Vip Kurye İle Gönderilen Ürünler

Kurye ile yapılan gönderilerin boyutları önemlidir. Genellikle küçük boy paketlerin taşınması moto kuryeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında kuryelerin taşıyamayacakları büyüklükte olan paketler genel olarak arabalı kuryeler ile taşınmaktadır. Arabalı kuryeler genellikle daha büyük ebatlı malzemeleri taşımaktadır.

Taşınan ürünler bir elbise olabileceği gibi aynı zamanda bir ilaç da olabilmektedir. Bunun yanı sıra kuryenin taşıdığı paketler evrak gibi önemli şeyler de olabilmektedir. Günümüzün taşınan ürünün muhteviyatı önemli değildir. Her çeşit ürün kurye ile taşınabilmektedir. Genelde moto kurye hızlı olması nedeni ile her türlü eşyanın iletilmesinde kullanılmaktadır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda acil olarak ulaştırılması gereken paket ya da evraklar hızlı bir şekilde adrese teslim edilmektedir.

Vip Kurye Çalışma Saatleri

Kurye çalışma saatleri değişkenlik göstermektedir. Genellikle mesai saatleri arasında çalışma saatleri olsa da gece kurye hizmetleri ile gece de hizmet verilmesi mümkün olabilmektedir. Kuryeler çağrı merkezleri üzerinden ulaşılarak 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Müşterilerin günün her saatinde ihtiyaç duyulan bu hizmetten yararlanması sağlanmaktadır. Kurye çalışma saatleri bu nedenle bir standarda bağlı değildir.

 Hafta sonları kuryelerin iş teslimi yapmadığı bilinmektedir. Genellikle Cuma günü öğleye kadar çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra yemek gibi ürünlerin siparişi aşamasında çalışan kurye elemanlarının dönüşümlü olarak hafta boyu hizmet verdiği de görülmektedir. Genellikle hafta içi 09.00 saatinde başlayan kurye hizmetleri 18.00 saatinde sona ermektedir. Bu saat dilimleri dışında ise esnek mesai modelleri gündeme gelmektedir.

VIP Olarak Verilen Kurye İş Tanımı

Yukarıda da ifade edildiği gibi birbirinden farklı kurye hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi olan VIP hizmetleri kişiye özel sunulan bir hizmettir. Hizmetin kapsamı dâhilinde normal moto kuryeye göre oldukça hızlı teslimat yapılabilmektedir. Ürünlerin en fazla yarım saat içerisinde müşteriye ulaştırılması esas alınmaktadır.

İş tanımı olarak bu hizmeti talep etmek için gerekli form doldurularak kurye çağırılabilmektedir. Çağrı merkezleri en yakın kuryeye ulaşarak onu ilgili kişiye yönlendirmektedirler. Kurye VİP olarak hizmetlerinde en hızlı teslimat için diğer noktalara uğramadan ürünü doğrudan adrese teslim etmektedir. Günümüzde aciliyet gerektiren yerlerde en çok tercih edilen kurye hizmetidir. VİP kurye elemanları motosiklet kullanmak konusunda oldukça deneyimli olmakla birlikte müşterilerin beklentilerini yerine getirme konusunda da azami özeni göstermektedirler.

VIP Kurye Artıları Nelerdir?

Bu sektör müşterilere ve firmalara çeşitli artılar sunar. Bu avantajları sayabilmek mümkündür.

  • Bu hizmetler ile en hızlı teslimat yapabilmek mümkündür.
  • Aynı zamanda garantili gönderim sağlanır.
  • Bu hizmetler sunulurken kuryenin konum bilgisi anında görülebilmektedir.
  • Firmalar bu hizmetin sayesinde zamandan kazanmak mümkündür.
  • Kurye hizmetlerine ulaşmak oldukça kolaydır.

VIP hizmetleri firmalar ve kurumlar tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Normal kurye ya da Express kurye hizmetleri gibi bu hizmetlerde de moto kurye tercih edilmektedir. Sözleşme yapılarak genellikle tercih edilmektedir. Ürünün taşınması aşamasında taşıma sorumluluğu tamamen firmaya aittir. Güvenilir ve hızlı taşıma yapıldığından ücretler de buna göre değişmektedir. Diğerlerine göre en yüksek ücretler sunulur.

VIP Kurye Ücretleri

Bu kurye hizmetlerinde genellikle Express ücretlerin yarısı oranında yüksektir. Aynı zamanda VİP hizmetlerinde ürünün teslim süresinin aksaması durumunda geciken süreler kadar geri ödeme yapılmaktadır. Yakın konumlara yapılan ödemeler ile uzak noktalara yapılan ödemeler birbirinden farklıdır. Fiyat hesaplaması için internet siteleri üzerinden hesaplama yapılabilmektedir. Aynı zamanda müşteri temsilcisi aracılığı ile de hesaplama yapılabilmektedir.

Kurye hizmetlerinde hesaplama yapılırken ürün teslim ve varış noktaları seçilir. Sonrasında ise kurye hizmetleri için ücretlendirme belirlenebilmektedir. Özel firmaların ve kamu firmalarının ihtiyaç duyduğu VİP hizmetleri aboneler için farklı tarifelendirilebilmektedir.  Paketin ve evrakın niteliğine göre değişen ücretlendirmeler bulunmaktadır.

VIP Kurye Hangi Amaçla Tercih Edilir?

VIP kurye genellikle ürün teslimat sürelerinin önem kazandığı durumlarda tercih edilmektedir. Genellikle firmaların düzenli olarak belirli sürelerde teslimat yapmak istedikleri alanlarda bu hizmet tercih edilmektedir. Ülkemizde de bu hizmetler genel olarak özel ve tüzel kişilerin ihtiyacı olarak öne çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra örneğin bir hediyenin gönderilmesi sürecinde de bu türden hizmetler sunulmaktadır. Kurye elemanları konum bilgisi olarak deneyimli olduğundan teslimatta süre garantisi isteyen firmalar bu deneyimli elemanları tercih ederler.  Genel olarak kurye elemanlarının tercih edilme nedeni azami sürenin aşılmamasıdır. İstanbul VIP kurye hizmetleri ile yapılan taşımalarda konum bilgisi sürekli müşteri tarafından görülebildiği için ürünün ne zaman nerede olduğu tespiti yapılabilmektedir.

Kurumsal VIP Kurye Hizmetleri

Kurumsal ve ticari müşterilerin önemli gördüğü bu alanda hizmet veren kurye firmaları standart teslimat sürelerini önemsemektedirler. Kurumsal anlamda müşterilerin beklentileri karşılayan çözümler için VIP hizmeti tercih edilir. Ülkemizde de kurumsal firmalar beklememesi gereken ürünleri için VIP hizmetini tercih etmektedirler. Ayrıca kurumsal anlamda kurye kiralama yoluna giderek daha kaliteli bir hizmet satın almış olurlar.

Kurye elemanlarının deneyim ve tecrübeleri de dikkate alınarak sunulan bu hizmetlerin birçok alanda görüldüğü bilinmektedir. Ülkemizde de bu kurye hizmetleri sayesinde istenilen nitelikte ve hızda ürün transferi gerçekleşmektedir. Bu tür nedenlerden dolayı geniş bir alanda kullanım imkânı doğmaktadır.  VIP hizmetlerinde aynı zamanda müşterilerin istediği zaman ürün teslimatı yaptırması mümkündür.

VIP Kurye Olabilmek İçin Neler Gereklidir?

Bu hizmeti sunabilmek için genellikle A2 ehliyetine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra iyi bir sürüş deneyimi de istenen özellikler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda iyi iletişim becerileri de istenen özellikler arasında yer almaktadır. Bu kuryeler ayrıca bulunulan muhite ait konum bilgilerine sahip olmalıdır. Coğrafi konum ve adresler hakkında yeteri bilgiye sahip kuryeler genellikle daha hızlı hareket edebilmektedir.

Bu kurye elemanlarının aynı zamanda yoğun iş temposuna ayak uyduracak yapıda olması gerekmektedir. VIP hizmeti özel bir hizmet olup, kimi zaman yoğunluk arz etmektedir. Söz konusu elemanlar bu tür özelliklere sahip meslek elemanlarıdır. Gerekli yasal mevzuata uygun bu kuryeler aynı zamanda evrak doldurma ve teknolojiye hâkim olması noktasında da ileri seviyede olmalıdır.

Büyükşehirlerde ve Hava Alanlarında VIP Kurye Kullanımı

Bu elemanların en çok ihtiyaç duyulduğu alan genellikle büyük şehirlerdir. Bu şehirlerde yoğun trafik ve nüfusun oldukça geniş bir alana yayılması görüldüğünden dolayı büyükşehirlerde bu hizmete daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde gerek kurumsal gerekse de özel ihtiyaçları için büyükşehirlerde VIP hizmeti sunulmaktadır.

Hava alanları da VIP hizmetlerinin sunulduğu bir diğer alandır. Hava alanına gelen fakat önemli bir eşyasını unutan yolcuların yoğun trafikte geri dönüp eşyalarını alması pek kolay olmamaktadır. Bu tür durumlar için acil hizmetler devreye girmektedir. Havaalanlarının niteliği açısından da VIP hizmetleri önemli görülmektedir. Bunların dışında da kurye hizmetlerinin VIP olarak satın alınması mümkün olabilmektedir.

VIP Kurye Çağırmak

Kurye çağırmak ya da bu hizmete ulaşabilmek için genellikle çağrı merkezleri üzerinden bilgi alınabilmektedir. Bu hizmet için aynı zamanda web sitesi üzerinden de hizmet satın alınabilmektedir. Genellikle bir form ile bilgiler girilerek müşteri hizmetlerinin araması sağlanır. Bunun yanı sıra doğrudan çağrı merkezini aramak da mümkündür.

Çağrı merkezi elemanları ile yapılan görüşme ile konum bilgisi ile en yakın kurye size yönlendirilmektedir. Gelen kurye ile yapılan iş mukavelesi ile kurye hizmeti başlatılır. Kurye üzerinde bulunan konum bilgilerini gösteren cihaz yardımı ile müşteri internet üzerinden kuryenin hareketlerini takip edebilmektedir. Aynı zamanda kuryenin zamanında ulaşması için gereken tedbirler alınarak gecikme durumunda da zarar tazmin edilmektedir.

VIP Kurye Çalışma Saatleri

Genel kurye hizmetleri hafta içi 09.00 ile 18.00 arasında değişebilmektedir. Mesai saatleri arasında çalışan kurye hizmetleri hafta sonları ise sadece cumartesi günleri öğleye kadar çalışmaktadır. Pazar günleri ise genellikle çalışmazlar. Mesai saatleri dışında ve Pazar günleri ise diğer kurye hizmetlerinin çalıştığı görülmektedir.

Avcılar vip kurye için genel bir çalışma saati bulunmamaktadır. Dönüşümlü bir şekilde kuryeler istenilen zamanda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin bir niteliği olarak müşterilerin bu hizmete duyduğu ihtiyaç genellikle belirli bir zaman diliminde olmayıp aciliyet göstermektedir. Bu nedenle de müşteriye en yakın kuryeni n gönderilmesi gerekmektedir. Bu açıdan belirli bir zaman dilimi tercih edilmez.

VIP Kurye Hizmet Alanları

Bağcılar VIP kurye en hızlı çözüm olduğundan genellikle hız gerektiren yerlerde tercih edilmektedir. Hız ve garanti teslimat istenen yerlerde tercihen kullanılmaktadır. Hizmet alanları olarak genellikle kurumsal firmaların özel ihtiyaçları göz önüne alınarak sunulan bir hizmettir.  Tabii ki bireysel müşteriler de bu hizmetten yararlanabilmektedir. Beylikdüzü VIP kurye hizmet alanları özel firmalar olabileceği gibi aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşları da bu hizmetten yararlanabilmektedir.

VIP Kurye Hizmet Standartları

Bu kurye hizmetinde standartlar bulunmaktadır. Örneğin verilen hizmet zamanında yerine getirilmez ise geç kalınan her dakika için müşteriye geri ödeme yapılmaktadır. Bu tür nedenlerden dolayı da kuryeler en hızlı hizmeti sunmaktadır. Kurye hizmetleri aynı zamanda zimmetli ve garantili hizmet sunarak müşterinin gönderisinin maddi olarak garanti altına alınmasına imkân tanır.

Hizmet standartları genel olarak çeşitli sözleşmeler ile korunmaktadır. Müşteri verdiği ürünün hangi şartlar altında gönderileceğini tam olarak bilir. Aynı zamanda teknoloji de standartların gerçekleştirilmesinde ön ayak olur. Bu kurye elemanları gidilecek adrese hâkim olduklarından dolayı yolda dolanmadan en kestirme yolları tercih ederler. Bu da hızlı bir teslimat yapılmasına imkân tanır.

VIP Kurye Diğerlerinden Farkları

Bu kuryenin diğerlerinden temel farkı hız ve standartlardır. Bu kurye hizmetinde müşteriye özel çözümler de sunulabilmektedir. Tamamen müşteri odaklı olan bu sistemde görevlendirilen kurye elemanı sadece iki nokta arasında çalışır. Müşterinin teslimatı görevlendirilen kurye elemanının temel işidir. Diğer kurye görevleri yerine tek görev yapmaktadır.

Kurye elemanlarının nitelikleri de diğerlerinden farklıdır. Bu göreve genellikle daha deneyimli ve yol hakimiyeti tamam olan kuryeler seçilmektedir. Adres bilgisi tam olan ve genellikle yoğun trafikte rahat hareket eden kuryeler bu iş için özel olarak seçilmektedir. Birçok açıdan müşteriler bu hizmeti satın alarak en kaliteli kurye hizmetine erişmiş olurlar. Deneyim bu kurye hizmetinde ön plana çıkmaktadır.

VIP Kurye Çalışma Koşulları

Çalışma koşulları olarak Esenler VIP kurye genel olarak belirli zaman dilimlerinde değil her zaman diliminde çalışırlar. Her kuryenin sorumlu olduğu belirli bir alan bulunmakta olup, genellikle bu alan içerisinde çalışmaktadırlar. Müşteriye en yakın kuryenin ilgili adrese ulaştırılması için hali hazırda her zaman bir görevli bulundurulmaktadır.

İşlerin aksamaması ve nitelikli bir gönderi sağlanması için tercih edilen Sarıyer VIP kurye hizmetinde müşterilerin beklentilerinin tam anlamı karşılanması ve ürünün gönderiminin geç kalmaması önemlidir. Aynı zamanda genellikle bu kuryeler kurumsal hizmet sunduklarından kurumsal niteliklere haiz bir hizmet sunmakla mükelleftir. Çalışma koşulları genellikle müşterinin ihtiyaçları göz önüne alınarak düzenlenmektedir.

VIP Kurye Nitelikleri

Bu kuryenin genel nitelikleri öncelikle A2 sınıfı ehliyettir. Bunun yanında tecrübe de önemlidir. İletişim bilgileri de önemlidir. Müşteriye nasıl hitap edeceğini bilen ve bu konuda gerekli eğitimleri alan kurye elemanları genellikle kurye hizmetini yerine getirmek için seçilirler. Trafik bilgisi iyi olan sıkışık trafikte nasıl hareket edeceğini bilen kuryeler sayesinde yoğun trafik sorun olmaktan çıkmaktadır.

Yasal olarak kurye taşımacılığı hakkında bilgisi olması da kuryeler için aranan nitelikler arasındadır. Genel olarak bu kurye çalışanları moto kurye çalışanlarının zamanla bilgi, tecrübe ve iş deneyimi açısından kendini geliştirmiş olanlarından seçilmektedir. Müşterilerin beklentileri de genel olarak u tür kurye elemanları ile muhatap olmaktır.

Genel olarak VIP Hizmetleri

Sonuç olarak Bahçelievler VIP kurye hizmetleri düşünüldüğünde müşterilerin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayan moto kurye elemanları ön plana çıkmaktadır. Bu kurye elemanları nitelikleri ile ve deneyimleri ile diğerlerinden daha deneyimli iş çıkarmaktadır. Firmaların acil ihtiyaç duydukları gönderiler için tek tercih olan VIP hizmetleri firmalar tarafından talep edilmektedir.

VIP hizmetleri günümüzde büyük şehirlerde tercih edilmektedir. Kurumlar, kuruluşlar, çeşitli özel işletmeler, mağaza ve market sahiplerinin yanı sıra bireysel müşteriler de VIP hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Özel bir hizmet olduğundan günün herhangi bir saatinde ya da haftanın herhangi bir gününde bu hizmete erişmek ve hızlı gönderi yapmak mümkündür. Siz de kurye hizmetleri için en hızlı çözümleri VIP türü kurye ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

ATES KURYE ADRES BİLGİLERİMİZ:
Adres : Kısıklı Caddesi No 53 Altunizade Mahallesi Üsküdar / istanbul

İletişim genel merkez :
 

Avrupa Yakası: ☎️0212 210 88 04 

Anadolu Yakası:☎️0216 316 88 04

acil irtibat : 0534 879 88 04 

info@ateskurye.com